vydavky

POZOR: Google od júla spoplatní službu, ktorá bola dlhé roky zadarmo

Ak používate G Suite, mali by ste spozornieť, inak budete platiť.

Keď bol Google ešte len v plienkach, vznikla služba, ktorú si obľúbili milióny ľudí. Gmail, ako relatívne nová služba od Google, potreboval čo najviac používateľov. Aj preto rozdával zadarmo čo len mohol. Navždy sa však zo „zadarmo“ žiť nedá a teraz prichádza práve osudný zlomový bod, informuje 9to5google.

Namiesto zadarmo aj desiatky eur

Google sa po šestnástich rokoch rozhodol, že spoplatní svoje cloudové kancelárske riešenie Google Apps. To predstavil ešte v roku 2006 pre firmy, aj pre jednotlivcov. Google Apps sa, ako čas plynul, zmenili na G Suite až skončili na aktuálnej verzii Workspace. Okrem mnoho iných funkcionalít ponúkali veľmi šikovnú funkciu – používanie emailov na vlastnej doméne. To však nadobro končí.

Administrátorom postupne prichádzajú emaily o tom, že bezplatné obdobie definitívne skončí. Od 1. júla 2022 majú prejsť na platený Google Wokspace, ktorý vôbec nemusí byť lacný. G Suite totiž umožňoval využívať služby Google až 10 používateľom zadarmo, vo Workspace si za každého budete musieť platiť.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

Ceny pritom začínajú na 5,20 € (4,68 € počas zľavy) a končia na 15,60 € mesačne za každého užívateľa. Ak teda máte vytvorených 10 účtov, mesačne za ne môžete platiť od 50 do 156 eur. Ak si používatelia nevyberú predplatné sami, spraví to za nich Google podľa doterajšieho využitia služieb.

Total
332
Zdieľaní
Total
332
Zdieľať