instagram

Instagram testuje nové funkcie, ovplyvnia príbehy aj fotky v profile

Chronologické radenie príspevkov nebude jedinou novinkou.

Sociálna sieť Instagram je predmetom pomerne častých experimentov zo strany jej vývojárov. Nové funkcie testujú takmer neustále, aktuálne sa tvorcovia zaoberajú viacerými novinkami.

Reverznému softvérovému inžinierovi menom Alessandro Paluzzi sa podarilo v aplikácii Instagram aktivovať nastavenie, ktoré umožňuje zmeniť usporiadanie fotografií a videí v profile.

V nedávno publikovanom príspevku zdieľal snímky obrazovky, ktoré túto funkciu predstavujú. V aplikácii, v časti Upraviť profil, badať nové nastavenie Upraviť mriežku. Pomocou neho môžu používatelia presúvať už uverejnené príspevky, meniť ich poradie a rozloženie v galérii (mriežke) svojho profilu.

instagram
Foto: Alessandrovi Paluzzi

Instagram o tejto novinke zatiaľ neinformuje. Budeme si musieť počkať, ako dopadnú výsledky testovania. Funkcia je v ranom štádiu vývoja, nejaký čas môže potrvať, kým na ňu natrafia prví beta testeri.

Naopak, do používateľskej praxe sa pomaly dostáva vertikálne posúvanie príbehov. Áno, aj túto funkciu si Instagram prepožičal z TikToku. Príbehy od rovnakého auta sa dajú prezerať štandardne, ťuknutím na ľavú alebo pravú stranu obrazovky. Potiahnutím smerom nadol ale divák preskočí na príbehy ďalšieho používateľa.

TIP REDAKCIE
Smartfóny Samsung majú problém s poznámkovou aplikáciou Googlu

Vertikálne posúvanie príbehov sa zjavilo v aplikácii dostupnej na tureckom trhu, uvedol Matt Navarra. Novinár Thássius Veloso natrafil na rovnakú aktualizáciu v Brazílii, informuje 9to5mac.

Instagram toho v tejto chvíli testuje viac. Pozornosť si pýta chronologické radenie príspevkov, ktoré z aplikácie zmizlo v roku 2016. Dostupné budú celkovo tri nastavenia zoraďovania príspevkov na hlavnej obrazovke, prezradil šéf Instagramu Adam Mosseri.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať