instagram

Instagram už testuje chronologické radenie, dostupné sú tri nastavenia

Domov, Obľúbené a Sledované.

Šéf siete Instagram Adam Mosseri začiatkom decembra potvrdil, že sa do aplikácie vráti chronologické radenie príspevkov. Z aplikácie zmizlo v roku 2016, kedy ho nahradili algoritmy.

Softvérové algoritmy začali používateľom predhadzovať fotografie a videá podľa ich aktivity v aplikácii, záujmov a účtov, ktoré sledujú. Čas a dátum publikovania príspevkov už nebol rozhodujúci. Používatelia zmenu kritizovali, s Instagramom to však vtedy nepohlo.

Adam Mosseri sa opäť prihlásil o slovo. Vo videu na Twitteri priblížil, že začínajú testovať tri rôzne možnosti zobrazovania príspevkov, medzi ktorými sa bude môcť používateľ prepínať. Na výber sú nastavenia Domov, Obľúbené a Sledované.

influenceri
Ilustr. foto: pixahive.com

Záložka Domov žiadnu zmenu neprináša. Fotky a videá bude aj naďalej zobrazovať rovnako ako v súčasnosti. To znamená, že obsah namixujú softvérové algoritmy. V tomto režime sa zobrazí väčšie množstvo príspevkov z účtov, ktoré nesledujete.

Nastavenie Obľúbené naservíruje obsah z tých účtov, ktoré ste označili hviezdičkou. Odfiltrovať tak môžete menej zaujímavé kontá a sústrediť sa iba na tie, ktoré sú pre vás najdôležitejšie.

TIP REDAKCIE
Redmi Note 11 mieri na Slovensko: Cenou ničí konkurenciu!

Do tretice, pod voľbou Sledované informačný kanál zoradí príspevky v chronologickom poradí. Na rozdiel od hlavnej domácej obrazovky v ňom nájdete iba obsah zdieľaný účtami, ktoré sledujete.

S aktualizovanou aplikáciou Instagram zatiaľ pracuje iba vybraná skupina používateľov. Ak pôjde všetko hladko a testovanie funkcií neodhalí žiadne väčšie komplikácie, ku všetkým používateľom sa nove možnosti radenia príspevkov dostanú postupne, do polovice tohto roka.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať