samsung keep

Smartfóny Samsung majú problém s poznámkovou aplikáciou Googlu

Týka sa zariadení s OS Android 12.

Google Keep je jednou z najlepších aplikácií na písanie poznámok na trhu. Je jednoduchá, rýchla, bezplatná a synchronizovaná naprieč zariadeniami. Ponúka rôzne formáty záznamov, alebo napríklad možnosť zapísaný obsah farebne odlíšiť od ostatných poznámok.

Google Keep funguje od roku 2013 a na konte má viac ako 1 miliardu inštalácií. Dalo by sa povedať, že je kráľom v kategórii poznámkových aplikácií.

Prínos aplikácie aktuálne kazí drobná a tak trochu netradičná chyba, ktorá sa prejavuje v smartfónoch značky Samsung s operačným systémom Android 12. Komplikácia sa týka automaticky číslovaného zoznamu, všíma si web 9to5google.

Po pridaní položky do zoznamu aplikácia z neznámych dôvodov ku každému nasledujúcemu záznamu prilepí ďalšie číslo, čo sa s postupným pridávaním položiek opakuje. Ako potom takýto zoznam vyzerá, ukazuje snímka nižšie.

samsung
Foto: Google Community

Hoci ide o malú chybu, používatelia spoliehajúci sa na tento poznámkový formát asi nadšení nebudú. Dobrou správou je, že sa Google touto chybou už zaoberá. V komunitnom fóre jeden z moderátorov informuje, že tím stojaci za aplikáciou Keep problém prešetruje. Výsledky zatiaľ nemá, no bude o nich informovať hneď, ako niečo zistí.

TIP REDAKCIE
Havarovaný elektromobil na Slovensku je problém: Policajti ho strážili deň aj noc, nevedeli ho upratať

Riešenie bude s najväčšou pravdepodobnosťou štandardné – problém opraví aktualizácia aplikácie Keep, poprípade update softvéru smartfónov Samsung s One UI 4.0 (Android 12). Nejde pritom o úplne čerstvú chybu. Používateľ s prezývkou Tim O 8971 na ňu upozornil ešte 23. novembra 2021.

Ak teda vlastníte napríklad Samsung Galaxy S21 a automaticky číslovaný zoznam v aplikácii Keep vám nefunguje správne, počkať musíte na aktualizáciu. Alternatívne riešenie? Používajte Keep cez mobilný prehliadač – nájdete ho na adrese keep.google.com.