cobra kai

YouTube končí s výrobou vlastných seriálov, zameria sa na partnerské programy

V produkcii YouTube vznikol napríklad dobre hodnotený seriál Cobra Kai.

Niekedy pred 6 rokmi sa server YouTube pustil do tvorby pôvodných seriálov, vzdelávacích a hudobných videí a programov, v ktorých účinkovali rôzne známe osobnosti. Takéto diela vznikali pod značkou YouTube Originals.

YouTube Originals sa kreoval ako konkurencia Netflixu a ďalších služieb pôsobiacich v tomto odvetví. Žiaľ, originálna produkcia z dielne YouTube dostáva stopku, ako informuje The Verge. Na sociálnej sieti Twitter to potvrdil obchodný riaditeľ YouTube Robert Kyncl.

Platforma bude v rámci pôvodnej tvorby podporovať iba obsah pre vetvy YouTube Kids a Black Voices. Prvá sa orientuje na deti, druhá na černošskú komunitu. Google na jej podporu v roku 2020 vyčlenil 100 miliónov dolárov, pripomína The Verge.

youtube originals
Foto: YouTube

Samozrejme, číslom jedna zostáva partnerský program YouTube, ktorého súčasťou sú zhruba 2 milióny autorov. YouTube cez tento program podporuje napríklad tvorcov krátkych vertikálnych videí Shorts.

TIP REDAKCIE
Ukrajinci zasiahli do citlivého: DDoS útokom Rusov odstavili od vodky

Pod hlavičkou YouTube Originals vznikli za posledné roky desiatky pôvodných relácií. Podľa hodnotenia IMBD dosiahol najvyšších kvalít seriál Cobra Kai, ktorý vznikol ako pokračovanie filmov The Karate Kid od Roberta Marka Kamena.

V auguste 2020 sa seriál presunul pod krídla Netflixu, ktorému Google práva na tvorbu podstúpil. Ten vyrobil ďalšie dve série, dovedna si diváci môžu pozrieť štyri série, každá má 10 epizód.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať