AKTUÁLNE: Samsung Galaxy A52 5G získava aktualizáciu na Android 12!

Ďalší do partie.

Zoznam smartfónov značky Samsung, ku ktorým sa dostáva najnovšia verzia operačného systému Android 12, sa rozrástol o ďalšie modely. Teraz prišiel rad na obľúbenú strednú triedu, zastúpenú smartfónmi Galaxy A52 5G.

Ak opomenieme vlajkové lode, prvým „áčkom“ s dostupnou aktualizáciou na Android 12 s One UI 4.0 sa stal model Galaxy A72. Začiatkom tohto mesiaca sa softvérová inovácia objavila na trhu v Rusku.

Čo sa týka aktualizácie smartfónu Galaxy A52 5G, podarilo sa ju zachytiť na trhu v Európe, píše Sammobile. Nemalo by teda trvať dlho, kým sa rozšíri po všetkých krajinách starého kontinentu. 5G verzia smartfónu v tom ale nie je sama. Aktualizačnej priazni sa teší aj štandardný Galaxy A52, ako aj model Galaxy A52s 5G.

Galaxy A52
Samsung Galaxy A52

Vlastníci týchto zariadení budú pracovať s používateľským rozhraním One UI 4.0, ktorého vzhľad je inšpirovaný dizajnovým jazykom Material You. Ten je základom čistej formy operačného systému Android 12.

TIP REDAKCIE
Svet je v šoku: Vynašli vírus, ktorý na smartfóne funguje aj vtedy, keď je vypnutý

Zlepšenia sa dočkal tmavý režim, funkcia vždy zapnutej obrazovky a v neposlednom rade miniaplikácie, prezývané tiež widgety, ktoré sú funkčnejšie, krajšie a je ich k dispozícii väčšie množstvo (aj pre obrazovku uzamknutia).

Ochrane súkromia nadbiehajú nové indikátory, ktoré používatelia upozornia, ak nejaká aplikácia pristupuje k mikrofónu alebo fotoaparátom. Prístup k týmto prvkom sa dá okamžite a jednoducho vypnúť cez tlačidlo v ponuke rýchlych nastavení.

Súčasťou aktualizácie je januárová bezpečnostná záplata a nové verzie dvorných aplikácií ako Moje súbory, Samsung Internet, Samsung klávesnica, Bixby a podobne.

Aktualizácia smartfónov Samsung na Android 12 prebieha postupne, od novembra minulého roka, kedy u ako prvý obdržala séria Galaxy S21. Potom to už išlo z kopca. Systémový update postupne dobehol skladacie smartfóny, vlajkové lode Galaxy S20 a Note 20 a nezabudlo sa ani na veteránov menom Galaxy S10. Výnimkou nie sú ani tablety Galaxy Tab S7 a Tab S7+.