Apple môže chystať ďalšiu spoplatnenú službu: Zamerať sa má na audioknihy

Môže sa podobať na existujúce konkurenčné služby, ako je napríklad Audible od Amazonu.

Apple môže v tomto roku rozšíriť svoje portfólio služieb o nový prírastok. Hoci zatiaľ nie je isté, o čo presne pôde, podľa správy od The Economist, na ktorú upozornil server MacRumors, pôjde o službu zameranú na audioknihy. Má ísť ďalší z krokov, ktorými sa Apple snaží začleniť do partie, v ktorej pôsobia giganti ako Netflix či Amazon.

Služby sú pre Apple jedným z hlavných zdrojov príjmov. Podľa analytika Daniela Ivesa z Wedbush má tento segment pre spoločnosť aktuálne predstavovať hodnotu až 1,5 bilióna dolárov, čo v prepočte vychádza na 1,3 bilióna eur. Celková hodnota spoločnosti má aktuálne dosahovať okolo 2,95 bilióna dolárov.

Apple v priebehu posledných rokov predstavil mnoho užitočných služieb, ako sú napríklad Apple TV+, Apple News+, Apple Arcade či Apple Music. A keďže mu tento segment vynáša nemalé peniaze, neexisutuje dôvod, aby do budúcna prestal rozširovať svoje portfólio. Najbližším prírastkom má byť služba zameraná na audioknihy.

TIP REDAKCIE
ZOH 2022 v Číne: Krajiny sa obávajú špionáže, odporúčajú používanie jednorazových telefónov

O tej však padla len krátka zmienka, žiadnych podrobnejších informácií sme sa nedočkali. Nevieme teda, ako presne bude nový produkt vyzerať či fungovať, ani odkiaľ vlastne túto informáciu The Economist získal. Môže sa podobať na existujúce konkurenčné služby, ako je napríklad Audible od Amazonu.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať