S22 ultra

Galaxy S22 Ultra alebo Galaxy S22 Note: Ako Samsung pomenuje svoju novú vlajkovú loď?

Nová Ultra má vizuálnym prevedením do veľkej miery pripomínať dnes už odstavený rad Galaxy Note. Na rozdiel od aktuálneho modelu si nová generácia osvojí telo s ostrými rohmi, čo konečne umožní uschovanie pera bez potreby prispôsobeného puzdra.

Samsung má začiatkom budúceho roka, i keď o trochu neskôr ako zvyčajne, predstaviť sériu vlajkových lodí Galaxy S22. Ako už býva zvykom, čaká nás odhalenie troch modelov, a to základného, mierne vylepšeného a špičkového. Vyzerá to však, že najvyšší variant z trojice bude svojou estetikou pripomínať skôr Galaxy Note ako Galaxy S, na základe čoho aj v týchto chvíľach vznikajú rôzne zaujímavé predikcie.

Nadchádzajúca generácia modelu Ultra opäť ponúkne to najlepšie z najlepšieho. Maximálne kapacity pamätí, obrovské rozlíšenie hlavného fotoaparátu, gigantická batéria, ohromný displej. Na toto všetko sa môžeme tešiť. Čaká nás však aj zopár prekvapení, i keď sa poväčšine budú týkať skôr estetiky.

Ako už asi viete, Ultra má vizuálnym prevedením do veľkej miery pripomínať dnes už odstavený rad Galaxy Note. Na rozdiel od aktuálneho modelu si nová generácia osvojí telo s ostrými rohmi, čo konečne umožní uschovanie pera bez potreby prispôsobeného puzdra.

Otázkou teda je: Pôjde o Galaxy S22 Ultra alebo Samsung uvažuje nad iným označením? Práve tejto téme sa venoval server TechRadar, ktorý ponúka jeden veľmi zaujímavý scenár.

TIP REDAKCIE
Instagram testuje nové funkcie, ovplyvnia príbehy aj fotky v profile

Blíži sa koniec modelu “Ultra”?

Prívlastok Ultra sa prvýkrát objavil len pred necelými dvomi rokmi, kedy juhokórejský výrobca predstavil rad Galaxy S20. Existuje však možnosť, že už o pár mesiacov zanikne. Samsung totiž môže svoj nový top-end model pomenovať aj ako Galaxy Note 22 Ultra či dokonca Samsung Galaxy S22 Note.

Práve posledné z možných označení dáva najväčšiu logiku. Zariadenie skutočne bude akousi kombináciou medzi radom Galaxy S a Galaxy Note. Pre užívateľov to však môže byť až príliš mätúce.

Definitívna odpoveď nám zatiaľ nie je známa, pričom istí si nebudeme môcť byť až do oficiálneho predstavenia čerstvých modelov. Uvidíme, čo nám v najbližších týždňoch prinesú ďalšie úniky.

Ktoré z uvedených označení je podľa vás najvhodnejšie?

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať