garmin venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus oficiálne: Nové hlasové funkcie a podpora digitálnej asistencie

Do puzdra s priemerom 43 milimetrov výrobca vtesnal reproduktor a mikrofón.

Spoločnosť Garmin predstavila na technologickom veľtrhu CES 2022 dvojicu nových inteligentných hodiniek Venu 2 Plus a Vivomove Sport. Prvý menovaný model nadväzuje na generácie Venu 2 a Venu 2S z minulého roka.

Hodinky Garmin Venu 2 Plus patria spolu s predchodcami medzi to najlepšie zo sveta inteligentných hodiniek. Výrobcovi sa podarilo skombinovať prepracované športovo-zdravotné funkcie s univerzálnym dizajnom, prémiovým OLED displejom, obstojnou výdržou na jedno nabitie a (relatívne) dobrou cenou.

Garmin Venu 2 Plus nie sú novými hodinkami v pravom slova zmysle. Ide skôr o nadstavbový model súčasnej generácie, ktorý ponúka takmer na vlas rovnaký dizajn a všetky funkcie súvisiace s monitorovaním zdravia a fyzickej aktivity.

Čo sa teda zmenilo? Hodinky majú o 2 milimetre menší priemer (43 mm, remienky 20 mm). Výrobca to docielil zúžením okrajov okolo ciferníka. Displej má totožnú uhlopriečku (1,3″) aj rozlíšenie (416 x 416 pixelov). Rež je o OLED obrazovke s ochranným sklom Gorilla Glass 3.

venu 2 Plus
Foto: garmin.sk

Hardvérovú výbavu doplnil mikrofón, reproduktor a tretie tlačidlo. Hlavnou novinkou sú hlasové funkcie. Cez hodinky si po novom aj zavoláte, spojené ale musia byť so smartfónom a nachádzať sa v dosahu pripojenia Bluetooth.

Pomocou postranného tlačidla aktivujete digitálnu asistenciu. Hodinky však žiadnu nemajú, komunikujú preto s asistenciou integrovanou priamo v smartfónoch. Najznámejšie sú Siri od Apple a Asistent od Google.

Pomocou digitálnej asistencie môžete odpovedať na textové správy, ovládať zariadenia inteligentnej domácnosti alebo sa digitálnej asistencie jednoducho opýtate na to, čo vás zaujíma. Hlasovým povelom tak môžete získať informácie o počasí, situácii v doprave, naplánovaných udalostiach v kalendári a podobne.

venu 2 plus
Foto: garmin.sk

Garmin Venu 2 Plus dokážu fungovať v režime smart hodiniek celých 9 dní. S nepretržitým sledovaním umiestnenia cez GPS výdrž klesne na 24 hodín. Ak k tomu pridáme prehrávanie hudby, hodinky si nabíjačku vypýtajú po 8 hodinách. Rýchle nabíjanie zvládne za 10 minút doplniť energiu na 1 hodinu prevádzky.

TIP REDAKCIE
Účastníci ZOH 2022 si musia stiahnuť čínsku aplikáciu: Trpí hneď dvoma kritickými chybami

Na mieste prirodzene zostáva vodotesnosť 5 ATM, nepretržité monitorovanie zdravia vrátane tepu, dychu, nasýtenia krvi kyslíkom, spánku, stresu alebo napríklad hydratácie a kondičného veku. Dámy ocenia sledovanie sledovanie menštruačného cyklu a tehotenstva (zoznam funkcií TU).

Hodinky obsahujú 25 rozličných tréningových režimov orientujúcich sa na beh, cyklistiku, plávanie a rad ďalších, či už exteriérových alebo interiérových športov. Prítomná je podpora hudobných služieb Amazon Music, Deezer a Spotify, ako aj bezkontaktné platby cez Garmin Pay.

Maloobchodná cena hodiniek bola stanovená na 499,99 eur, informuje blog autorizovaného predajcu garmin.sk. Venu 2 Plus budú na našom trhu dostupné v najbližšom období.

Vivomove Sport

Kto sa plnohodnotným smart hodinkám vyhýba, no chcel by predsa len získať nejaké údaje o svojej kondičke, vybrať si môže hybridný model Vivomove Sport. Ide o klasické hodinky s analógovými ručičkami, ciferník je však doplnený malým dotykovým displejom (154 × 72 px.).

Aj keď nie je súčasťou hodiniek GPS (údaje o polohe preberajú z pripojeného smartfónu), obsahujú celý rad športovo-zdravotných funkcií známych z drahších modelov. Popri monitorovaní športov odmerajú tep, okysličenie krvi, dych, stres, spánok a mnoho ďalšieho.

vivomove sport
Foto: Garmin

Hodinky majú priemer 40 milimetrov, odolnosť voči vode 5 ATM a na jedno nabite budú tikať (doslova) 5 dní. Dostupné je aj zobrazovanie upozornení zo smartfónov, na textové správy však môžu z hodiniek odpovedať iba používatelia Android smartfónov.

Slovenskú cenu hodiniek Vivomove Sport nepoznáme, dostupné by ale mali byť za približne 180 eur.

Garmin nevytiahol z klobúka všetko. Podľa skôr zverejnených správ by mal ešte oprášiť modelový rad Epix, ktorý bol predstavený pred 7 rokmi. Pre tých najnáročnejších zákazníkov pripravuje výrobca novú generáciu hodiniek Fenix ​​​​7. Azda sa ich čoskoro dočkáme.

Total
40
Zdieľaní
Total
40
Zdieľať