hry google play

Windows PC spustia aj Android hry, Google pripravil riešenie

Google vyvinul aplikáciu Play Games pre Windows.

Od budúceho roka si budeme môcť na prenosných počítačoch, tabletoch a PC zostavách s operačným systémom Windows zahrať mobilné hry určené pre Android. Google pre systémy od Microsoftu vytvoril samostatnú aplikáciu Play Games, ktorá spúšťanie hier z obchodu Play umožní.

Novinku v stanovisku pre portál The Verge potvrdil Greg Hartrell, produktový riaditeľ hernej divízie Googlu.

Uviedol, že od roku 2022 si budú môcť hráči vychutnať svoje obľúbené hry z obchodu Play na viacerých zariadeniach. Okrem smartfónov, tabletov a chromebookov to budú počítače s operačným systémom Windows.

windows
Foto: Google

Herná aktivita bude naprieč zariadeniami synchronizovaná. Hráč tak bude môcť začať hru na jednom zariadení, napríklad na smartfóne, a pokračovať v nej na Windows počítači či notebooku.

Google natívnu Windows aplikáciu Play Games vyvinul sám, s Microsoftom na nej nespolupracoval. Viac technických detailov sa dozvieme neskôr. Ešte nevieme, kedy presne v roku 2022 bude uvedená aplikácia pre počítače sprístupnená.

Otázkou tiež zostáva, akú technológiu použije Google na emuláciu Android hier v systémoch Windows. Hry sa ale z cloudu streamovať nebudú, pobežia lokálne. Podporované budú systémy Windows 10 a Windows 11.

TIP REDAKCIE
Galaxy Tab S8 Ultra sa mihol na webe Samsungu, potvrdzuje zárez v displeji

Aj aplikácie

V najnovšej verzii operačného systému Windows 11 budú dostupné aj Android aplikácie, nielen hry. V tomto prípade sa ale o integráciu postaral Microsoft. Vytvoril špeciálny podsystém Windows pre Android (zatiaľ v beta verzii), ktorý sa bude dať jednoducho stiahnuť z Microsoft Store.

Firma na podpore Android aplikácií spolupracuje so spoločnosťou Amazon. Aplikácie si používatelia stiahnuť z jeho obchodu Amazon App Store.

Toto riešenie má pár nevýhod. V prvom rade, nepodporuje služby Google Play. Chýbať tak budú niektoré funkcie ako aj možnosť prihlásiť sa do účtu Google. V rade druhom, výber aplikácií je v obchode Amazon App Store podstatne skromnejší než v originálnom obchode Play.

Kto si chce zahrať Android hry v počítači už dnes, hoci len v prostredí internetového prehliadača, má možnosť. Umožňuje to cloudová platforma americkej firmy BlueStacks, Vyskúšať si ju môžete na tejto adrese. Jej výhodou je, že je univerzálna a bezplatná.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať