fotky google

V Google Fotkách pribudol nový priečinok, ukážu tiež najlepšie zábery roka

Populárny správca obrazových súborov Google Fotky dostal pred koncom tohto roka novú funkciu, ktorá pomôže s ukrytím citlivých snímok a videí. Používatelia si môžu taktiež pozrieť kolekciu najlepších záberov uplynulého roka.

Google Fotky získali uzamknutý priečinok. Spoločnosť ho predstavila tento rok v máji, najskôr si ho užili majitelia referenčných smartfónov Pixel. Teraz sa ale objavuje v aplikácii ostatných smartfónov s operačným systémom Android 6 a novším. Čoskoro sa dostane aj do zariadení od Apple

Už podľa názvu je jasné, na čo uzamknutý priečinok slúži. Môžete doň uložiť fotografie a videá, o ktorých si myslíte, že by mali byť určené iba pre vaše oči. Citlivý obsah chráni prístupový kód alebo biometria. Priečinok tak neotvorí nikto, komu by sa v rukách ocitol váš smartfón.

priecinok

Je ale dôležite vedieť, že ide o lokálny trezor pre fotky a videá. Obsah, ktorý do priečinka presuniete, sa vymaže z cloudu a zároveň z hlavnej obrazovky Google Fotiek, kde sa všetky snímky zobrazujú pohromade na časovej osi. Nenájdete ich ani v spomienkach, albumoch alebo vyhľadávaní.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov

Pokiaľ by ste aplikáciu odinštalovali alebo obnovili výrobné nastavenia smartfónu, obsah sa z uzamknutého priečinka vymaže. Pred vykonaním týchto zmien teda musíte fotografie z priečinka presunúť späť, poprípade ich zálohovať iným spôsobom.

Kde v aplikácii uzamknutý priečinok nájdete? V spodnej časti rozhrania ťuknite na Knižnicu, potom na položku Pomôcky a následne zvoľte Nastaviť uzamknutý priečinok.

To najlepšie z roku 2021

Google Fotky taktiež zobrazia kolekciu najlepších snímok a videí, ktoré ste zhotovili v roku 2021. Ide o automaticky generovaný sumár vytvorený povestným strojovým učením, ktorým je aplikácia pretkaná.

Spomienková kolekcia sa momentálne zobrazuje iba vybranej skupine používateľov. Skôr či neskôr by sa ale mala objaviť v každej aplikácii. Podobne ako napríklad v albumoch, aj tu bude aplikácia vábiť na objednanie tlačenej fotoknihy, aby ste mohli zábery niekomu darovať pod stromček vo fyzickej podobe.

Ceny začínajú na 12,99 eurách za 40 strán v mäkkej väzbe, každá ďalšia strana stojí 49 centov. Cena pevnej väzby štartuje na 22,99 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať