Sony má okrem konzoly PS5 problém aj s fotoaparátmi. Dôvod je asi každému jasný

Nedostatok čipov je problém, s ktorým sa potýka azdy každá spoločnosť narábajúca s menšou spotrebnou elektronikou. Dopyt ostáva vysoký, no výrobcovia nedisponujú dostatočným množstvom komponentov, aby ho dokázali zasýtiť.

Na nedostatok čipov dopláca ďalší dôležitý segment spoločnosti Sony. Po novom z dôvodu krízy pozastavuje objednávky digitálnej vlogovacej kamery ZV-E10. Tá na trh pritom dorazila ešte v auguste, píše The Verge.

Spoločnosť na pozastavenie prijímania objednávok na digitálny kompakt upozornila prostredníctvom svojho webu. Týkať sa to má jej oficiálneho obchodu aj distribučných kanálov. Jasne uviedla, že dôvodom pre tento krok je nedostatok komponentov, ktorý je spôsobený čipovou krízou.

ZV-E10 však nie je jedinou obeťou aktuálnej situácie. Známy výrobca ešte v novembri prestal predávať modely AZ II, A6400 aj A1600. Postihla dokonca aj mikrofón ECM-B1M či videokamery PXW-Z190 a HDR-CX680.

Viaceré internetové obchody ďalej poukazujú, že pozastavenie predaja sa dotklo aj modelov A9 či A7R II. Je však možné, že nie sú nedostupné úplne, ale len veľmi málo.

TIP REDAKCIE
Bude sa zdražovať? Apple má upraviť ceny iPhone 14, hádajte ktorým smerom!

Kedy sa to celé skončí?

Nedostatok čipov je problém, s ktorým sa potýka azda každá spoločnosť narábajúca s menšou spotrebnou elektronikou. Dopyt ostáva vysoký, no výrobcovia nedisponujú dostatočným množstvom komponentov, aby ho dokázali zasýtiť. Výsledkom sú dlhé čakacie doby a úniky možných ziskov, čiže straty.

Odborníci sa stále nevedia zhodnúť, dokedy presne bude táto situácia trvať. Niektorí tvrdia, že sa nevyrieši ani v nasledujúcich rokoch. Iní, ako napríklad Samsung, sú mierne optimistickejší. Ani podľa juhokórejského výrobcu však kríza neskončí skôr ako v druhej polovici budúceho roku.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať