playstation

Sony chystá súpera pre Xbox Game Pass, nové predplatné spustí na jar

PlayStation Plus čakajú zmeny.

Server Bloomberg sa dostal k zaujímavým informáciám, podľa ktorých pripravuje japonská spoločnosť Sony nový model predplatného pre konzoly PlayStation. Súper je jasný – Xbox Game Pass od Microsoftu.

Predplatné, interne označené ako Spartacus, má v podstate zlúčiť existujúce služby PlayStation Plus a PlayStation Now (u nás nepodporovaná). Prvý menovaný model hráč potrebuje v tom prípade, ak chce hrať hry pre viacerých hráčov. Okrem toho získa priestor v cloude a pár bonusov v podobe zliav a hier zadarmo.

PlayStation Now je zase cloudová streamovacia služba, predplatitelia vďaka nej získajú prístup k stovkám (aj starších) hier, ktoré môžu spúšťať na konzolách PS4 a PS5, ako aj na počítačových zostavách. Časť hier je možné do zariadení stiahnuť a hrať ich v klasickom offline režime.

sony
Ilustr. foto: Sony

Čo sa týka komerčného nasadenia nového typu predplatného, prebehnúť by malo na jar budúceho roka 2022. Sony nový názov vymýšľať nebude, z dvoch existujúcich možností zachová značku PlayStation Plus.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Tesla má na Slovensku postaviť Gigafactory! Vyrábať v nej chce najdrahšie modely

Hráč by mal mať na výber z troch úrovní. Prvá a najlacnejšia úroveň by mala obsahovať to, čo ponúka PS Plus v súčasnej podobe. V rámci druhej úrovne hráč dostane aj objemný katalóg hier pre PlayStation 4. Najvyšší stupeň obohatí predplatné o možnosť streamovania hier a zároveň o knižnicu titulov z konzol PS1, PS2, PS3 a PSP.

Game Pass od Microsoftu Bloomberg označuje ako Netflix pre hry a pripomína, že má viac ako 18 miliónov predplatiteľov. Hoci konzoly PlayStation prekonávajú v predajoch konkurenčné zariadenia Xbox, predplatenú ponuku má Microsoft zostavenú lepšie, pre používateľov je atraktívnejšia (u nás 12,99 eur mesačne).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať