Samsung

Snapdragon 8 Gen 1 a 16 GB RAM: Taký má byť Galaxy Tab S8 Ultra

Všetko sa zmestí do tela s hrúbkou len 5,5 milimetra.

Juhokórejský Samsung tento rok nepredstavil nový rad tabletov Galaxy Tab S8. Ich premiéru posunul do budúceho roka, spoznať by sme ich mali v hneď v prvých mesiacoch 2022. Na vrchole aktualizovanej línie bude stáť model Galaxy Tab S8 Ultra.

Galaxy Tab S8 Ultra nie je záhadou, na verejnosť už pár informácií preniklo. Zaujal najmä zárez v displeji, ktorý doposiaľ hyzdil iba obrazovky smartfónov. Do sveta prenosných počítačov ho medzitým stihol presunúť Apple, a to s predstavením novej generácie MacBooku Pro.

Zárez v displeji si vyžiada konštrukcia tabletu. Do extra tenkých rámčekov jednoducho nie je možné umiestniť predné kamery tak, aby nezasahovali do zobrazovacej plochy. Podľa doteraz zverejnených vizualizácií to ale vyzerá, že bude zárez našťastie malý. No aj tak existovať bude.

galaxy tab S8 ultra
Foto: Evan Blass

Server Sammobile venujúci sa produktom juhokórejského výrobcu sa najnovšie dostal k špecifikáciám modelu Galaxy Tab S8 Ultra, ktoré potvrdzujú, že pôjde o poriadny kus hardvéru. A nielen výkonom, ale aj rozmermi. V niektorých bodoch však nastali drobné zmeny.

Hlavnú úlohu zohrá nadrozmerný AMOLED displej s uhlopriečkou 14,6-placa a WQXGA+ rozlíšením (niekde medzi 2560 × 1600 a 3000 x 1800 px.). Spoľahnúť sa asi môžeme aj na 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Rámiky okolo obrazovky majú mať hrúbku len 6,3 milimetra.

V malom záreze budú sídliť dve 12 Mpx kamery, z toho jedna s ultraširokým zorným poľom. Pôvodne sa hovorilo o samostatnej 8 Mpx kamere. S iným číslom je tiež spojená kapacita batérie. Klebetilo sa o 12 000, poprípade 11 500 mAh akumulátore. Sammobile však uvádza, že tablet bude pri živote udržiavať 11 200 mAh batéria so 45W nabíjaním.

samsung
Foto: OnLeaks/91mobiles

O dávkovanie výkonu sa postará nedávno predstavený Snapdragon 8 Gen 1. Existovať by malo niekoľko pamäťových konfigurácií s 8, 12 alebo rovno 16 GB RAM. Úložný priestor môže mať kapacitu 128, 256 a 512 GB. Dostať by sme mali najmodernejšie typy pamätí LPDDR5 a UFS 3.1.

TIP REDAKCIE
Android hry pre Windows PC: Google zahájil beta testovanie

Zmena tiež nastala pri zadnom fotoaparáte. 13 Mpx senzor zostáva na svojom mieste, no namiesto 8 Mpx ultraširokého fotoaparátu bude pri hlavnej jednotke sídliť 6 Mpx snímač. Spolu s tabletom dostane zákazník dotykové pero S Pen, ktoré sa na jeho zadnú stranu prichytí pomocou magnetov.

Samozrejmosťou bude Wi-Fi, LTE/5G a Bluetooth (5.2) pripojenie, GPS, snímač odtlačkov či stereo reproduktory AKG. Kryt kombinovaný s klávesnicou bude prirodzene dostupný tiež. Je pôsobivé, že sa všetky tieto komponenty zmestia do kovového tela s hrúbkou iba 5,5 milimetra (208,6 x 326,4 x 5,5 mm).

galaxy tab S8 ultra
Foto: OnLeaks/91mobiles

Po softvérovej stránke poženie tablet Galaxy Tab S8 Ultra Android 12 s používateľským rozhraním One UI 4.1. Pribudnú nové možnosti prispôsobenia, režim Extra Dim na zníženie únavy očí pri používaní tabletu v noci, možnosť zmeniť priehľadnosť otvorených okien alebo flexibilnejšie spúšťanie aplikácií z panela úloh.

Desktopový režim DeX získa inováciu v podobe portrétového režimu. Fungovať tak bude aj v orientácii na výšku, nielen na šírku. Vývojári konečne vyrobia aplikáciu Samsung Health prispôsobenú pre tablety.

Všetky podrobnosti o zdraví a kondičke zobrazí v troch stĺpcoch, čím sa využije zobrazovacia plocha displeja na maximum. Práve väčšie množstvo prispôsobených aplikácií je to, čo Androidom chýba. Vzorom je v tomto bode kráľ priemyslu, iPad od Apple.

Bude Galaxy Tab S8 Ultra drahý? Samozrejme! Súčasná generácia, Galaxy Tab S7+ z augusta 2020, sa u nás začala predávať za 1099 eur v prevedení s 5G pripojením. Netreba očakávať, že nástupca túto latku podlezie, skôr naopak.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať