Galaxy Z Flip 3 a Z Fold 3: Aktualizácia na Android 12 sa opäť rozbieha

Zatiaľ len na domácom trhu v Južnej Kórei.

Samsung začiatkom tohto mesiaca spustil pre svoje najnovšie skladacie smartfóny Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3 aktualizáciu na Android 12 s One UI 4. Distribúciu však po krátkom čase zastavil, nový kus softvéru spôsoboval používateľom hneď niekoľko problémov.

Podobne Galaxy S21, aj skladačky Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3 boli pred vydaním stabilnej aktualizácie zapojené do testovacieho beta programu. Ani tri predbežné verzie operačného systému Android 12 s One UI 4 ale neodhalili všetky chyby a nedostatky. Na tie poukázali až nespokojní spotrebitelia.

Vývojári po zastavení problémovej aktualizácie začali existujúce chyby opravovať, čo sa premietlo do vydania v poradí štvrtej beta zostavy OS Android 12 s One UI 4. Podľa čerstvého príspevku na komunitnom fóre Samsung sa teraz stabilná aktualizácia opäť dostáva k spotrebiteľom.

galaxy z flip 3
Samsung Galaxy Z Flip 3

Podobne ako pri prvom vydaní, dostupná je zo začiatku na domácom trhu výrobcu v Južnej Kórei. Ak pôjde všetko hladko, do našich končín aktualizácia dorazí v najbližších dňoch, alebo skôr týždňoch.

TIP REDAKCIE
Microsoft VARUJE: Začal sa šíriť absolútne deštruktívny malvér, vypína celé krajiny!

Popri tom Samsung pracuje na aktualizácii vlajkových modelov Galaxy S20, Note 20, Galaxy S10 či Galaxy Note 10. Tie by mali prísť na rad začiatkom roka 2022.

Samsung nie je jediným výrobcom, ktorý sa s aktualizáciu uponáhľal. Distribúciu pozastavila aj čínska spoločnosť OnePlus. OxygenOS 12 prislúchajúci modelom OnePus 9 a 9 Pro bol plný chýb, ktoré v tejto chvíli vývojári ešte plátajú. Nie je známe, kedy sa update opäť spustí.

„Problémov s aktualizáciou na OxygenOS 12 sme si vedomí a náš softvérový tím na ich vyriešení pracuje. Aktualizáciu softvéru pozastavujeme, novú verziu spustíme čo najskôr,” uviedla predtým spoločnosť vo vyhlásení pre server Android Police.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať