galaxy tab S8 ultra

Tablet s výrezom v displeji? Taký má byť Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

8 Mpx kamera sa vraj do rámčeka nezmestí.

Spoločnosť Samsung doposiaľ nepredstavila nové generácie tabletov Galaxy Tab S7 a S7+, ktoré sme spoznali v minulom roku. Rodina Galaxy Tab S8 ale vzniká, spoznáme ju však neskôr, možno začiatkom budúceho roka.

Namiesto dvoch nových modelov má Samsung predstaviť rovno tri tablety – Galaxy Tab S8 a S8+ a vrchol línie Galaxy Tab S8 Ultra. O ňom sa povráva, že sa spotrebiteľov bude snažiť okúzliť až 14,6-palcovým AMOLED displejom so 120 Hz frekvenciou obnovovania obrazu.

Masívny zobrazovací panel približujúci sa svojou veľkosťou k prenosným počítačom má byť osadený v mimoriadne štíhlom tele s hrúbkou len 5,5 milimetra. Napriek úzkemu profilu by mal tablet obsahovať batériu s kapacitou 12 000 mAh. Skôr zverejnené dohady hovorili o 11 500 mAh batérii.

samsung
Foto: OnLeaks/91mobiles

Extra štíhle nemá byť len telo, ale aj okraje okolo obrazovky. To si pravdepodobne vyžiada kompromis v podobe zárezu. Rozšírenie v mieste, kde sa nachádzajú predné kamery, už dobre poznáme zo smartfónov.

Výrezy v notebookoch aj tabletoch

Apple ho však s predstavením novej generácie počítačov MacBook Pro preniesol aj do kategórie notebookov. Do tabletov iPad sa dostať nestihol, žezlo v tejto triede zariadení prevezme Samsung.

TIP REDAKCIE
Najpoužívanejšie emotikony roka 2021? Rehot a srdiečka
galaxy tab S8 ultra
Foto: OnLeaks/91mobiles

Zárez v obrazovke tabletu Galaxy Tab S8 Ultra by mal ukrývať 8 Mpx prednú kameru. Nič viac. S 3D rozpoznávaním tváre alebo inou podobnou technológiou sa nepočíta. Zárez tak pravdepodobne vznikol kvôli veľmi štíhlym okrajom okolo obrazovky, kde by sa predá kamera jednoducho nezmestila.

Stále existuje šanca, že ho Samsung môže nahradiť menším a pre mnohých asi prijateľnejším okrúhlym otvorom. Na verejnosť sa dostali iba prvé vizualizácie tabletu, ktoré ešte nemusia byť úplne presné. Zverejnil ich Steve Hemmerstoffer z OnLeaks v spolupráci s webom 91mobiles.com.

galaxy tab S8 ultra
Foto: OnLeaks/91mobiles

Okrem zárezu si na obrázkoch môžeme všimnúť dvojitý zadný fotoaparát (13 Mpx + 8 Mpx) a magnetický prúžok pre uchytenie pera S Pen. Vo výbave by ďalej nemali chýbať 4 reproduktory AKG a samozrejme One UI 4.0 s OS Android 12. Na ďalšie podrobnosti si musíme počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať