Smutná rozlúčka: Samsung vraj budúci mesiac vyrobí posledný model Galaxy Note

Právoplatným nástupcom Galaxy Note bude nové rozšírenie radu Galaxy S, špecificky model Galaxy S22 Ultra. Má ísť o hybrida, ktorý vraj neponúkne len podporu pre S Pen, ale bude disponovať aj slotom, do ktorého ho bude možné uložiť.

Ak stále patríte medzi tých, ktorí dychtivo očakávajú debut nového zariadenia z radu Galaxy Note, musíme vás sklamať. Podľa novej správy od ET News, na ktorú upozornil server PhoneArena, má Samsung budúci mesiac oficiálne ukončiť výrobu Note 20. Pôjde o vôbec posledné modely zo série, nakoľko výrobca, aspoň v dohľadnej dobe, nechystá nové rozšírenie.

Samsung sa tento rok vzdal zariadení Note v prospech skladacích modelov Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Prvý z dvojice ponúkol dokonca aj podporu pre S Pen, hoci ho nemal kam uschovať, podobne ako januárový Galaxy S21 Ultra. Okrem toho dostal aj selfie fotoaparát pod displejom.

Zo strany juhokórejského výrobcu išlo o skutočne odvážny krok, nakoľko skladacie smartfóny sú stále pomerne čerstvý koncept. Nie že by to bola chyba, no predsa len je tento formát náročnejší na výrobu a tým pádom aj výrobnú cenu, čo sa, pochopiteľne, odráža na konečnej sume, ktorú musí zaplatiť zákazník. Galaxy Z Fold 3 v prevedení 12/512 GB si môžete dnes zakúpiť za 1 899 €. Pre porovnanie, Galaxy Note 20 Ultra pri debute stál 1 299/1 399 €, v závislosti od konfigurácie.

TIP REDAKCIE
RECENZIA God of War: PlayStation exkluzivita, ktorá dobýva PC zostavy!

No na druhú stranu, Samsung predstavil aj model Galaxy Z Flip 3, ktorý je síce menší, no taktiež skladací a disponuje veľmi slušnou, dá sa povedať vlajkovou výbavou. Ten je dnes dostupný za 889/1 099 €.

Čo bude ďalej?

Toto je otázka, ktorá zrejme momentálne napadá mnohým verným fanúšikom. Odpoveď? Právoplatným nástupcom Galaxy Note bude nové rozšírenie radu Galaxy S, špecificky model Galaxy S22 Ultra. Má ísť o hybrida, ktorý vraj neponúkne len podporu pre S Pen, ale bude disponovať aj slotom, do ktorého ho bude možné uložiť. Zákazníci tak už naďalej nebudú potrebovať prispôsobené puzdro.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať