bill gates

Kedy skončí pandémia? Podľa Billa Gatesa už v priebehu 2022

Verí, že v priebehu budúceho roka sa z koronavírusu stane endemické ochorenie, teda ochorenie vyskytujúce sa len v konkrétnych lokalitách.

Koniec pandémie je niečo, čo si želá asi každý z nás. Kombinácia neprestajných roztržiek v spoločnosti a neustále pribúdanie nových, čoraz zákernejších variantov, však tento vytúžený sen skôr odďaľuje ako približuje. Ťažko povedať, kedy toto celé skončí. Niektoré známe mená však majú svoje predstavy.

Zo svojou predpoveďou ohľadom budúcnosti koronavírusu prichádza aj svetoznámy spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft, Bill Gates. Ten nedávno priznal, že 2021 bol preňho vôbec najnezvyčajnejším a najnáročnejším rokom v jeho živote, informuje server UNILAD.

Gatesova úvaha začala s retrospektívnym pohľadom na uplynulých 12 mesiacov, počas ktorých si toho prežil naozaj mnoho, vrátane rozvodu. Aj napriek tomu si však ponecháva pozitívne vyhliadky na budúcnosť.

Akútna fáza pandémie má byť na dosah

Kvôli variantu Delta a problémom so šírením vakcín nie sme tak blízko ku koncu pandémie, ako som dúfal. Nepredpokladal som, že sa objaví taký vysoko prenosný variant, a podcenil som, aké ťažké bude presvedčiť ľudí, aby podstúpili vakcínu a nosili ochranu tváre. Dúfam však, že koniec je konečne na dohľad. Možno je hlúpe vytvárať novú predpoveď, ale myslím si, že akútna fáza pandémie skončí niekedy v roku 2022,” napísal Gates.

TIP REDAKCIE
Redmi Note 11 mieri na Slovensko: Cenou ničí konkurenciu!

Priznáva, že variant Omikron je skutočne závažný a mala by mu byť venovaná patričná pozornosť. Súčasne však verí, že v priebehu budúceho roka sa z koronavírusu stane endemické ochorenie, teda ochorenie vyskytujúce sa len v konkrétnych lokalitách.

Total
32
Zdieľaní
Total
32
Zdieľať