Google zaviedol tvrdú politiku: Kto sa nedá zaočkovať proti COVID-19, dostane výpoveď

Zamestnanci, ktorí do 18. januára nesplnia podmienky očkovania, dostanú 30 dní plateného voľna. Následne sa z plateného voľna stane neplatené voľno, ktoré bude trvať 6 mesiacov, a napokon príde výpoveď.

Vakcinácia patrí medzi najkontroverznejšie témy ľudskej civilizácie. Zatiaľ čo jedni očkovaniu veria a podporujú ho, druhí ho odsudzujú, ba ho niekedy dokonca vnímajú ako hrozbu. Hoci sa rozpory v rámci tejto témy ťahajú už od prvej podanej injekcie, teraz, počas pandémie COVID-19, sú intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým.

U nás, na Slovensku, je vakcinácia založená na dobrovoľnej báze. Kto sa chce dať zaočkovať, môže. Kto nechce, nemusí. Avšak tí, ktorí odmietnu očkovaciu látku, sa musia pripraviť na pomerne časté absolvovanie testov a taktiež určité reštrikcie.

Nejednotnosť spoločnosti predstavuje mnoho problémov, pričom veľkú časť z nich postihujú aj firmy s veľkým počtom zamestnancov. Keď je časť zaočkovaná a časť nie, vznikajú komplikácie.

Samozrejme, ak chcú firmy prežiť, musia sa nariadeniam vlády prispôsobiť, nech je to akokoľvek komplikované a nákladné. Nie všetky však dokážu ticho sedieť. Jedna z najväčších spoločností na svete sa rozhodla pre tvrdý zákrok – kto sa nedá zaočkovať, príde o prácu. Reč je o Google.

Najskôr zmrazenie platu, potom výpoveď

Ako píše americká CNBC, vedenie spoločnosti svojich zamestnancov informovalo, že ak nebudú dodržiavať zásady očkovania, môžu za pripraviť na zmrazenie platu a eventuálne aj stratu pracovnej pozície. Táto nová radikálna politika sa však má zatiaľ týkať len zamestnancov na pôde Spojených štátov amerických. Tí vraj mali do 3. decembra možnosť predložiť svoj postoj voči očkovaniu a následne buď nahrať doklady potvrdzujúce podstúpenie vakcinácie alebo požiadať o výnimku.

TIP REDAKCIE
Snapdragon 8 Gen 1, Exynos 2200 a Dimensity 9000: Ktorý vlajkový čipset dominuje?

V dokumente sprevádzajúcom túto novinku stojí, že zamestnanci, ktorí do 18. januára nesplnia podmienky očkovania, dostanú 30 dní plateného voľna. Následne sa z plateného voľna stane neplatené voľno, ktoré bude trvať 6 mesiacov, a napokon príde výpoveď.

Google sa chce čo najskôr vrátiť do kancelárií

Google, dá sa povedať, nemal veľmi na výber. Vo svete technológií zohráva dôležitú úlohu. A aby ju dokázal zodpovedne plniť, musí udržiavať svoju pracovnú silu v prvotriednej kondícii. Ďalej za týmto rozhodnutím môže stáť skutočnosť, že Google chce presunúť svojich zamestnancov z režimu práce z domu späť do kancelárií. A to bude možné len vtedy, ak budú všetci očkovaní.

Google uviedol, že zamestnanci môžu požiadať o výnimku z dôvodu náboženského vyznania alebo možnosti komplikácie zdravotného stavu. Všetky takéto prípady vraj budú posudzované individuálne.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať