oneplus

OnePlus 10 Pro má byť predstavený už 4. januára

Čínsky trh dostane prednosť.

Nový vlajkový smartfón OnePlus 10 Pro bude predstavený v januári, čo nakoniec už skôr potvrdil spoluzakladateľ spoločnosti. Presný dátum sme ale nepoznali. Teraz sa zdá, že mobilná novinka vstúpi na trh hneď v prvých dňoch nového roka.

Záujemcovia z našich končín však na 4. január čakať nemusia. OnePlus 10 Pro si najskôr odbije premiéru na čínskom trhu, kde sa zároveň začne predávať.

Záznamy čínskych predajcov OPPO Mall a JD.com ukazujú, že systém predbežných objednávok pre OnePlus 10 Pro spustia 4. januára 2022. Výrobcovia smartfónov zvyknú iniciovať predbežné objednávky nových produktov v deň ich predstavenia.

oneplus 10 pro
Foto: JD.com/Nashville Chatter

Nadchádzajúci top-end smartfón od OnePlus sa určite dostane aj do Európy, nejaký čas to ale môže potrvať. Medzinárodné uvedenie zariadenia na trh môže prebehnúť vo februári alebo v marci.

OnePlus 10 Pro

OnePlus 10 Pro by mal byť podľa zatiaľ neoficiálnych informácií vybavený 6,7-palcovým AMOLED displejom s QHD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Srdcom zariadenia sa stane najnovší čipset od Qualcommu, Snapdragon 8 Gen 1.

TIP REDAKCIE
Chuwi MiniBook X: Šialený 10,8-palcový 2K notebook za cenu, ktorá sa často nevidí!

Spojený bude s 8/12 GB RAM LPDDR5 a 128/256 GB úložiskom UFS 3.1. 5000 mAh batéria si porozumie s 80 W nabíjaním.

Zostavu zadných fotoaparátov má okrem loga Hasselblad reprezentovať 50 Mpx (možno 48 Mpx) snímač obrazu, ultraširoký fotoaparát s rovnakým rozlíšením a 8 Mpx senzor s objektívom s 3,3-násobným optickým priblížením. Na prednej strane sa bude vynímať 32 Mpx selfie kamera.

oneplus 10 Pro
Vizualizácia zadnej strany OP 10 Pro

Samozrejmosťou bude Android 12, odolnosť voči vode, stereo reproduktory, snímač odtlačkov, 5G pripojenie, WiFi 6, Bluetooth 5.2 a ďalšie náležitosti prislúchajúce vlajkovej triede. Prípadnú európsku cenu zatiaľ nepoznáme, no súčasná generácia sa u nás začala predávať za 929 eur. Nasledovník na tom bude asi podobne, skôr počítame s vyššou cenou.

Začiatkom roka tiež spoznáme predlho očakávaný smartfón Samsung Galaxy S21 FE, ktorý môže novinke od OnePlus ukradnúť časť žiadanej pozornosti. Hoci dátum predstavenia doposiaľ potvrdený nebol, predbežne sa spomína 11. január 2022.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať