operator

SWAN a 4ka sa na Nový rok zlúčia: Vznikne plnohodnotný operátor

Plánovaná fúzia dvojice operátorov SWAN a SWAN Mobile (4ka) prebehne 1. 1. 2022.

Od Nového roku 2022 sa spájajú sesterské firmy SWAN a SWAN Mobile (4ka) s cieľom vytvoriť plnohodnotného telekomunikačného operátora s ponukou konvergentných, fixných i mobilných služieb.

Nový operátor bude fungovať pod obchodným menom SWAN. Ponuku pre jednotlivcov a domácnosti, či už pôjde o mobilné alebo fixné služby, bude predávať pod značkou 4ka, ktorú doteraz používal iba SWAN Mobile. Služby pre firemných zákazníkov budú naďalej pôsobiť pod značkou SWAN. 

Zmenu vlastníckej štruktúry a s ním súvisiace zlúčenie subjektov SWAN a SWAN Mobile ohlásila spoločnosť v októbri tohto roka.

„Zlúčenie spoločností SWAN a SWAN Mobile do jedného subjektu je naplánované na prelome rokov 2021 a 2022. Ide o prirodzený krok smerujúci aj k snahe poskytnúť zákazníkom konvergentné produkty, teda fixné aj mobilné služby od jedného dodávateľa a na jednej faktúre,“ povedal v októbri predseda predstavenstva oboch spoločností Juraj Ondriš.

TIP REDAKCIE
Pomáhať a chrániť? Dvaja policajti namiesto lupičov chytali Pokémonov

Nový operátor chce hľadať ďalšie synergie s cieľom vybudovať inovatívnu spoločnosť s ambíciou prinášať originálne riešenia pre všetky typy zákazníkov. Ide pritom o jediného integrovaného operátora vlastneného čisto slovenskými majiteľmi, uvádza spoločnosť s oficiálnom oznámení.

4ka
Ilustr. foto.

Zjednoteného operátora od Nového roku povedie Roman Vavrík, ktorý doteraz stál na čele SWANu. Ich ambíciou je stať sa tretím národným operátorom na Slovensku s konvergentnou ponukou. Jednou z dôležitých úloh, ktoré operátora čakajú, je budovanie 5G siete.

Už o niekoľko mesiacov začneme poskytovať služby v sieti piatej generácie okrem Bratislavy aj v Trnave a Nitre,“ uviedol Vavrík.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať