samsung

Galaxy S21 FE príde na trh s Androidom 12, na aktualizáciu čakať nebude

One UI 4 by mal dostať už vo výrobe.

Očakávanú vlajkovú loď s priateľskou cenou menom Galaxy S21 FE by mal Samsung, konečne, predstaviť krátko po novom roku. V tom aktuálnom sa mu to nepodarilo, na vine je nedostatok čipov na trhu.

O smartfóne Galaxy S21 FE je známe azda všetko, ak si odmyslíme maloobchodnú cenu, ktorú doposiaľ nikto poriadne nepotvrdil. V novembri sa na verejnosť dokonca dostali marketingové materiály súvisiace s fanúšikovskou edíciou modelu Galaxy S21. To celkom dobre naznačuje, že sa predstavenie zariadenia blíži.

Server Sammobile venujúci sa produktom juhokórejského výrobcu sa najnovšie dostal k firmvéru smartfónu Galaxy S21 FE a zistil, že beží pod taktovkou najnovšieho operačného systému Android 12 s rozhraním One UI 4.

To je určite dobrou správou, pokiaľ sa teda táto skutočnosť neskôr potvrdí. Dostupnejšie smartfóny nie sú vždy vybavené poslednou dostupnou verziou operačného systému. Často ju získajú až s následnou aktualizáciou.

TIP REDAKCIE
Ponuka hier v aplikácii Netflix sa rozrastá, pribudli ďalšie tituly
galaxy s21 FE
Foto: coinbrs.com

Výrobcovia takýmto spôsobom vedia taktne skrátiť interval softvérovej podpory, ktorá zväčša končí po 2 veľkých aktualizáciách a 3 rokoch bezpečnostných záplat. Samsung ale popredné smartfóny podporuje po stránke aktualizácií dlhšie.

Vlajkovým lodiam a vybraným zariadeniam vyššej strednej triedy patria 3 veľké aktualizácie operačného systému a 4 roky bezpečnostnej podpory. A platiť by to malo aj pre blížiaci sa Galaxy S21 FE. V praxi by tak mal používateľ získať v priebehu času update na Android 13, 14 a aj 15.

Zákazníkovi teda poslúži smartfón dlhšie, jeho softvérová kondícia bude dobrá aj po troch rokoch od zakúpenia. Zostáva veriť, že to Samsung neprestrelí s cenou. V kategórii „cena-výkon“ predsa len ťahá oproti čínskej konkurencii za kratší koniec.

Aktuálna cena aktuálneho modelu Samsung Galaxy S20 FE

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať