Motorola G100

Moto Edge X30 je blízko: Okrem prvotriedneho čipu ponúkne aj 68 W nabíjanie či 60 Mpx selfie foťák

Predstavenie zariadenia by sa malo konať už 9. decembra, čiže o pár dní. S blížiacim sa debutom samotná značka prišla s náhľadom na časť špecifikácií, ktoré môžeme očakávať.

Nadchádzajúca vlajková loď spoločnosti Motorola, konkrétne Moto Edge X30, má byť vôbec prvým smartfónom, ktorý poženie nový Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu. Svojho honosného titulu však nebude hodná len vďaka tomuto jednému komponentu. Prekvapiť má aj v iných oblastiach, ako je napríklad nabíjanie či fotografia.

Predstavenie zariadenia by sa malo konať už 9. decembra, čiže o pár dní. S blížiacim sa debutom samotná značka prišla s náhľadom na časť špecifikácií, ktoré môžeme očakávať, informuje Gizmochina.

60 Mpx selfie a 68 W nabíjanie

Edge X30 bude minimálne v jednom smere unikátnym kúskom. Reč je o selfie foťáku, ktorý má ponúknuť rozlíšenie až 60 Mpx. Zadná strana sa bude držať celkom na uzde, nakoľko má byť domovom pre pár 50 Mpx objektívov. Tretím členom foto modulu má byť 2 Mpx makro senzor.

Interiér zariadenia bude obývať objemná 5 000 mAh batéria s podporou pre bleskové 68 W nabíjanie. Nie je to síce špička, no nepochybne sa aspoň v rámci rýchlosti nebude na čo sťažovať.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov

Plynulý 10-bitový displej

Ďalšou významnou črtou Edge X30 bude displej. Ten sa má vyznačovať podporou pre HDR10+ a obnovovaciu frekvenciu až 144 Hz. A čo je ešte lepšie, pôjde o 10-bitový panel schopný nadštandardne presnej reprodukcie farieb. Na uhlopriečku má dosahovať 6,67 palca, pričom výrobca uplatní technológiu OLED.

V Európe ako Motorola Edge 30 Ultra

V rámci RAM a úložiska budú k dispozícii až štyri konfigurácie. Pri operačnej pamäti sa môžeme tešiť na kapacity 6/8/12/16 GB, pri úložisku zase na kapacity 64/128/256/512 GB. Po softvérovej stránke bude zariadenie poháňať Android 11 alebo Android 12. Na domácom trhu sa má začať predávať necelý týždeň po predstavení, konkrétne 15. novembra. Na náš trh dorazí zrejme o čosi neskôr a s iným názvom. V Európe vraj bude známy ako Motorola Edge 30 Ultra.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať