To najhoršie z pandémie nás možno ešte len čaká, varuje Bill Gates

eď už to vyzeralo, že sa život vracia späť do normálu, zdá sa, že ešte len vstupujeme do najhoršej fázy pandémie.”

Hoci je Bill Gates ohľadom pandémie všeobecne skôr optimistický, čo dokazujú aj jeho nedávne vyhliadky do budúcnosti, cesta k jej vytúženému koncu podľa neho nebude bezproblémová. Po novom varuje, že tá najhoršia fáza koronavírusu môže byť ešte len pred nami. O túto hrozivú dedukciu sa podelil prostredníctvom Twitteru.

“Keď už to vyzeralo, že sa život vracia späť do normálu, zdá sa, že ešte len vstupujeme do najhoršej fázy pandémie,” napísal spoluzakladateľ Microsoftu na sociálnu sieť. Z jeho viacerých príspevkov je zrejmé, že najväčšie obavy mu robí variant Omikron, ktorý sa vraj čoskoro dostane do každej krajiny sveta.

Gates varuje, že aj keď Omikron možno nie je taký drastický ako Delta, aspoň čo sa týka priebehu, je veľmi agresívny a šíri sa ohromnou rýchlosťou. Vyzýva preto všetkých, aby brali ohľad na seba aj ľudí vo svojom okolí. Dôraz samozrejme kladie aj na vakcináciu.

TIP REDAKCIE
Call of Duty iba pre Xbox? Nič také, ubezpečuje šéf platformy

Omikron skutočne patrí medzi najobávanejšie varianty vírusu COVID-19. Len pred pár týždňami sa vyskytoval výhradne v južných regiónoch Afriky, pred pár dňami si už v Spojených štátoch amerických pripisoval viac ako 73-percentný podiel zo všetkých prípadov, píše CNBC.

Portál ďalej uvádza, že neočkovaní ľudia majú približne 10-násobne vyššiu šancu na to, že chytia koronavírus. Čo sa týka rizika úmrtnosti, pri tom vraj hrozí až 20-násobný rozdiel, konkrétne v porovnaní s osobami, ktoré absolvovali tri dávky vakcíny. Práve tretia dávka má byť podľa mnohých kľúčom k úspechu v boji proti novému variantu. Šéf Pfizeru, jedného z popredných výrobcov vakcín proti COVID-19, však nevylučuje ani eventuálnu potrebu štvrtej dávky.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať