Šéf Pfizeru: Možno budeme potrebovať aj štvrtú dávku vakcíny

Pfizer zatiaľ nemá k dispozícii dostatočne presné údaje na to, aby vedel s istotou určiť koľko dávok vakcíny bude potrebných pre kompletnú imunitu.

Albert Bourla, šéf spoločnosti Pfizer, prichádza s ďalším dôležitým prehlásením. Odkazujúc na šíriaci sa nový variant koronavírusu deklaruje, že eventuálne budeme musieť pre čo najlepšiu ochranu absolvovať aj štvrtú dávku vakcíny, píše server UNILAD.

Hoci na potvrdenie toho, ako presne Omikron reaguje na vakcíny, budú potrebné údaje z pokročilejších štúdií, prvé prieskumy ukázali, že nový variant sa dokáže lepšie vyhýbať protilátkam získavaných z dvoch dávok vakcíny ako iné varianty. Len včera pritom spoločnosť Pfizer prehlásila, že na ochranu proti novému variantu stačia tri dávky.

Bourla tvrdí, že stále čaká na výsledky, aby bolo možné presne určiť, či je tretia dávka dostatočne efektívn a na ako dlho. Na otázku ohľadom ďalších potenciálnych dávkach odpovedal, že zrejme budeme potrebovať aj štvrtú dávku.

Kľúčovým problémom je, že Pfizer zatiaľ nemá k dispozícii dostatočne presné údaje na to, aby vedel s istotou určiť koľko dávok vakcíny bude potrebných pre kompletnú imunitu. Doposiaľ získava informácie z testovaní, ktoré prebiehali na verzii variantu vytvorenej v laboratóriu.

TIP REDAKCIE
Samsung potvrdil dátum predstavenia série Galaxy S22

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať