Moderna: Tretia dávka vakcíny výrazne zvyšuje hladinu protilátok proti variantu Omikron

Nad treťou dávkou vakcíny uvažujú aj iné spoločnosti zamerané na výrobu vakcín, ako je napríklad Pfizer.

Spoločnosť Moderna prichádza s dôležitým prehlásením. Uviedla, že tretia dávka jej vakcíny výrazne zvyšuje hladinu protilátok schopných efektívne bojovať proti Omikronu, novému variantu COVID-19, ktorý sa pôvodne začal šíriť v južných regiónoch Afriky.

Podľa jej doterajšieho výskumu má dodatočná dávka vakcíny v objeme 50 mikrogramov (aktuálne povolené množstvo) zvýšiť hladinu bojaschopných protilátok až 37-násobne v porovnaní s tradičnými dvoma dávkami. Pri podaní plnej dávky 100 mikrogramov sa má množstvo protilátok zvýšiť až 83-násobne. O téme informuje Business Insider.

Tieto výsledky, s ktorými sa pochválil samotný CEO spoločnosti, Stephane Bancel, vychádzajú z laboratórnych testov krvného séra 20 osôb, ktorí podstúpili tretiu dávku vakcíny. Moderna uvádza, že všetci účastníci mali predtým nízke hladiny neutralizačných protilátok. V blízkom období by mali byť tieto výsledky publikované v oficiálnom dokumente.

Nad treťou dávkou vakcíny uvažujú aj iné spoločnosti zamerané na výrobu vakcín, ako je napríklad Pfizer. Tvrdia, že dve dávky sú na Omikron prikrátke, pričom šéf Pfizeru do budúcnosti nevylučuje ani možnosť štvrtej dávky.

TIP REDAKCIE
Známu kryptomenovú burzu napadli hackeri, ukradli milióny dolárov

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať