apple

Juhozápadom USA sa prehnalo 30 tornád, šéf Apple prisľúbil pomoc

Výrobca iPhonov poskytne zasiahnutým oblastiam a ľuďom peniaze.

Z piatka na sobotu zasiahlo juhozápad Spojených štátov najmenej 30 tornád, ktoré likvidovali všetko, čo im prišlo do cesty. Najväčšie škody hlási štát Kentucky, najhoršia katastrofa za posledné roky však neobišla ani ďalšie štáty ako Arkansas, Illinois alebo Missouri.

Server iMeteo ďalej informoval, že počet obetí ničivých tornád stúpol podľa oficiálnych údajov na 84. Toto číslo však s najväčšou pravdepodobnosťou nie je konečné. Odhady hovoria, že celkový počet obetí prekoná 100. Pátracie akcie stále prebiehajú.

Extrémnu poveternostnú situáciu mal na svedomí studený front, ktorý prešiel do teplejšej oblasti. V priebehu len pár hodín vznikli teplotné rozdiely presahujúce 20 stupňov Celzia.

tornád
Zdroj: CNN

Tornáda v štáte Kentucky zrovnali so zemou fabriku na výrobu sviečok, v ktorej sa v čase udalosti nachádzalo približne 110 ľudí. V štáte Illinois sa zase kvôli tornádam zrútila strecha obrovského logistického centra spoločnosti Amazon.

TIP REDAKCIE
Majitelia iPhone 13 sú zúfalí: Bizarný problém sfarbuje displej do ružova

Na túto mimoriadnu udalosť zareagoval šéf spoločnosti Apple Tim Cook. V príspevku na sociálnej sieti Twitter vyjadril podporu všetkým ľuďom, ktorých ničivé počasie postihlo. Zároveň uviedol, že Apple prispeje na likvidáciu následkov a pomoc obyvateľom zasiahnutých štátov.

iphone 8
Šéf Apple, Tim Cook. Foto: Business Insider

V tejto chvíli nie je známe, koľko peňazí spoločnosť Apple na uvedený účel vyčlení. Prostriedky zrejme poskytne humanitárnym organizáciám. V každom prípade nejde o prvú takúto iniciatívu zo strany kalifornskej firmy.

Apple Insider pripomína, že spoločnosť poskytla zdroje komunitám, ktoré tento rok v lete zasiahli silné povodne na severe Číny. V auguste šéf Applu taktiež prisľúbil pomoc ľuďom postihnutým následkami hurikánu Ida, ktorý sa prehnal pobrežím amerického štátu Louisiana.

Tornádo v USA – reportáž CNN

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať