Tim Cook

Apple chce uspieť aj v Číne, do krajiny mal vliať až 275 miliárd dolárov

Možno aj preto sa Apple na pôde Číny tak darí. Dá sa povedať, že v krajine výrobca zaznamenal oveľa väčší úspech ako jeho iní americkí kolegovia. Vo štvrtom kvartáli dokonca vykázal až 83 % medziročný rast predajov.

Tim Cook, šéf Apple, mal počas svojich návštev v Číne v roku 2016 podpísať kľúčovú dohodu. The Information uvádza, že mal osobne lobovať u miestnych úradníkov v súvislosti s hrozbami regulačných opatrení proti viacerým službám spoločnosti, ako sú Apple Pay, iCloud či dokonca aj App Store.

Konkrétne mal s čínskou Národnou komisiou pre rozvoj a reformy podpísať dokument známy ako memorandum o porozumení, ktorý ponúkal ústupky zo strany Apple výmenou za právne výnimky.

Ako píše server TechSpot, gigant sľúbil pomoc čínskym výrobcom pri vývoji pokročilých výrobných technológií, podporu talentov, používanie väčšieho množstva čínskych komponentov a taktiež priame investície do čínskych spoločností. Niekoľko miliárd dolárov pritom má smerovať aj na obchody, centrá pre výskum a vývoj či projekty zamerané na obnoviteľnú energiu.

Apple mal podniknutím týchto krokov získať nejednu výhodu, ako je napríkald udržanie kontroly nad újdami užívateľov služby iCloud. Čína totiž zvyčajne vyžaduje, aby bola zodpovednosť za takéto údaje odovzdaná miestnym organizáciám a úradom.

TIP REDAKCIE
Ľudia v roku 2021 strávili používaním aplikácií rekordné množstvo času

Možno aj preto sa Apple na pôde Číny tak darí. Dá sa povedať, že v krajine výrobca zaznamenal oveľa väčší úspech ako jeho iní americkí kolegovia. Vo štvrtom kvartáli dokonca vykázal až 83 % medziročný rast predajov. Tento úspech prichádza aj napriek jeho minulým sporom s čínskou vládou, kvôli ktorým musel zo svojho obchodu App Store vymazať tisícky hier a aplikácií.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať