apple watch

Apple má budúci rok predstaviť Apple Watch SE 2, dočkáme sa vraj aj odolného modelu

Pôvodný model sa síce do značnej miery podobal na prémiové Apple Watch Series 6, avšak v niektorých ohľadoch boli učinené kompromisy, čo umožnilo zníženie cenovky.

Apple na budúci rok chystá poriadnu nálož skvelých noviniek. Ako to už býva zvykom, tešiť sa môžeme na nové počítače, smartfóny, no taktiež aj hodinky. Práve tretí z uvedených produktových radov sa pritom budúci rok vraj nedočká len jedného rozšírenia, ale hneď troch. Odlišovať sa budú hneď v niekoľkých smeroch.

Ako píše server iMore, Mark Gurman z Bloomberg vo svojom najnovšom newsletteri informuje o možnom rozšírení cenovo dostupných Apple Watch, teda druhej generácii Apple Watch SE. Éru lacnejších hodiniek spoločnosť odštartovala minulý rok. Pôvodný model sa síce do značnej miery podobal na prémiové Apple Watch Series 6, avšak v niektorých ohľadoch boli učinené kompromisy, čo umožnilo zníženie cenovky. Tá sa dnes pohybuje v rozmedzí cca od 299 do 329 eur.

Všetko nasvedčuje tomu, že podobný scenár sa zopakuje aj budúci rok. Apple predstaví špičkové Apple Watch Series 8, ktoré ponúknu len to najlepšie z najlepšieho. Popri nich však na trh pretlačí aj mierne slabší, i keď stále výkonný variant s oveľa nižšou cenou. Môže ísť taktiež o vynikajúci doplnok k nadchádzajúcemu iPhone SE, teda ak sa ho Apple rozhodne predstaviť.

TIP REDAKCIE
TECHBYTE v roku 2021: Nárast o 50 %, pokorili sme aj hranicu 10 miliónov

Odolné Apple Watch v štýle Casio G-Shock?

Tretím modelom Apple Watch, ktorý má spoločnosť plánovať na budúci rok, sú odolné Apple Watch. Hoci je pravda, že o tomto type hodiniek sa špekuluje už dlho, je vraj vysoko pravdepodobné, že budúci rok už konečne prídu.

Mark Gurman odolné Apple Watch označuje za akúsi formu špeciálnej edície, ktorá má byť v prostredí Apple známa ako Explorer Edition. Tvrdí, že ponúknu rovnaké možnosti ako štandardné Apple Watch, avšak budú disponovať odolnejším telom. Prirovnal ich ku hodinkám G-Shock od spoločnosti Casio.

Aktuálna cena smart hodiniek Apple Watch Series 6

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať