Ďalšia rana pre Apple Car: Projekt prišiel o 3 dôležitých inžinierov

Zatiaľ nie je vôbec isté, kedy sa Apple Car konečne dopracuje na cesty. Stať sa tak vraj má už v roku 2025, no ak sa bude projekt aj naďalej potýkať s komplikáciami, môžeme očakávať, že sa predpokladaný časový úsek posunie.

Apple Car je síce jedným z najambicióznejších projektov spoločnosti Apple, no zdá sa, že zároveň aj jedným z najproblémovejších. Podľa novej správy od Bloomberg, na ktorú poukázal server 9to5Mac, od neho mali upustiť ďalší traja dôležití inžinieri.

Jedným z trojice je Eric Rogers, ktorý pôsobil ako hlava oddelenia pre radarový systém vozidla. Rogers opustil Apple a pridal sa do startupu Joby Aviation Inc. Ide o spoločnosť orientujúcu sa na lietajúce taxíky. Ďalším, teraz už bývalým členom projektu, je Alex Clarabut, ktorý pracoval na batériách. Aj ten odišiel pracovať do Joby Aviation Inc. Posledným inžinierom, ktorý nedávno údajne opustil Apple pre ten istý startup, je Stephen Spiteri.

Jeden problém za druhým

Apple sa naozaj snaží, aby svoje prvé autonómne vozidlo priniesol na trh čo najskôr, nakoľko pre spoločnosť predstavuje vstupenku do nového rentabilného odvetvia. Potýka sa však s veľkým množstvom komplikácií, ktoré môžu realizáciu projektu značne oddialiť.

TIP REDAKCIE
Hráči presedlávajú na Windows 11: Nový OS má na Steame viac ako 10 % zastúpenie

Toto teda ani zďaleka nie je prvý dramatický zvrat pre Apple Car. Ešte v júni projekt prišiel o niekoľkých dôležitých manažérov. V roku 2019 sa do spoločnosti pridal aj Michael Schwekutsch, ktorý predtým pracoval pre Teslu. Dlho mu to však nevydržalo. Z Apple odišiel a začal pracovať pre firmu Archer.

Zatiaľ teda nie je vôbec isté, kedy sa Apple Car konečne dopracuje na cesty. Stať sa tak vraj má už v roku 2025, no ak sa bude projekt aj naďalej potýkať s komplikáciami, môžeme očakávať, že sa predpokladaný časový úsek posunie.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať