Huawei pripravuje sklápací smartfón, Oppo zaostávať nemieni

Súčasný Mate Xs má doplniť véčko Mate V.

Skladacie smartfóny začínajú naberať na popularite, aj keď tradičné formáty ešte ani zďaleka nenahrádzajú. Jedným z najžiadanejších, ak nie rovno najžiadanejším smartfónom v tejto kategórii je Galaxy Z Flip 3 od Samsungu.

Takzvané „véčka“ boli obľúbené v minulosti, kedy sa o ohybných obrazovkách ešte ani nechyrovalo. Technologický pokrok v zobrazovacích technológiách ale umožnil návrat riešenia, ktoré dnes kombinuje rozmernú obrazovku s kompaktnou konštrukciou.

Nedá sa povedať, že by boli súčasné skladacie smartfóny dokonalé. Vývoj ale napreduje dynamickým tempom. Vyklápačku si najnovšie predstavuje aj Huawei, ako naznačujú zatiaľ nepotvrdené správy.

Huawei nie je v kategórii ohybných smartfónov nováčikom. Posledným reprezentantom značky je skladací Mate Xs, ktorý sme testovali ešte v júni 2020. Ohybný smartfón s konštrukciou do „V“ ale nemá, čo by sa však malo zmeniť.

huawei mate V
Foto: Weibo/XDA

Čerstvé klebety hovoria, že novinka ponesie označenie Huawei Mate V. Poháňať ju má čipset Kirin 9000, pre európsky trh má byť určený model s procesorom Snapdragon 888. Pripojenie k mobilným sieťam bude stále obmedzené na 4G LTE.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa objavil aj obrázok pripravovaného smartfónu, spoliehať sa naň ale netreba. Podrobností je zatiaľ málo. Ani predpokladaná cena nevyzerá zrovna najlepšie. Približne 2000 dolárov je niečo, čo vysoko prekonáva aktuálneho véčkového lídra Galaxy Z Flip 3.

Oppo

Skladacieho trendu sa chopí i čínsky konkurent Oppo. Ten však svoju novinku netají, práve naopak. Svoj prvý skladací vlajkový smartfón, pomenovaný ako Oppo Find N, predstaví 15. decembra na podujatí INNO Day. O véčko ale v tomto prípade nepôjde, skôr bude mať bližšie ku Galaxy Z Fold 3.

oppo
Foto: Oppo

Výrobca sa v stručnom oznámení pochválil, že zariadenie vyvíjali 4 roky, v rámci čoho vyrobili 6 generácií prototypov. Ďalšie detaily sa dozvieme až budúci týždeň.

Výrobca spomína len pekný dizajn, vyspelejšie a komplexnejšie technológie, vysoký výkon pri zachovaní primeranej hmotnosti a veľkosti alebo užitočnosť a jednoduchú použiteľnosť.

Podujatie Oppo Inno Day bude hostiť viacero nových technológií. Spoločnosť si napríklad vymyslela výsuvný zadný fotoaparát.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Z Flip 3

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať