galxy s21 ultra

Prekvapivé predikcie: 200 Mpx objektív sa vraj najskôr objaví v mid-range smartfóne

Samozrejme, neznamená to, že sa 200 Mpx senzory vôbec neobjavia vo vlajkových lodiach. Zrejme sa však na tento trend budú adaptovať trochu voľnejším tempom.

Samsung je v rámci rozlíšení fotoaparátov v smartfónoch jedným z najinovatívnejších výrobcov na trhu. Vo veľkom rozšíril 64 Mpx a neskôr aj 108 Mpx senzory, ktoré aj dnes používa vo svojich vlajkových lodiach, ako je napríklad Galaxy S21 Ultra. Zrejme už v blízkej budúcnosti pritom posunie latku ešte vyššie.

Práve Samsung v septembri tohto roku predstavil snímač ISOCELL HP1 s neuveriteľným rozlíšením 200 Mpx. Kedy a kde sa objaví?

Odpoveď na túto otázku spočiatku ponúkalo Xiaomi. Čínsky výrobca je známy pre svoju vášeň pre všetko rekordné a maximálne. Zároveň ide o jedného z najväčších konkurentov Samsungu. Keď sa na trhu objaví nová technológia, Xiaomi sa usiluje o jej čo najskoršiu implementáciu. Niet teda pochýb, že čoskoro začne používať aj spomínané 200 Mpx objektívy. Údajne však nebude prvý – predbehnúť ho má Vivo.

Ako píše server Gizchina, spoločnosť Vivo už má testovať smartfón s enormným 200 Mpx snímačom, pričom prekvapivo má ísť o model strednej triedy. Známy informátor Digital Chat Station tvrdí, že výrobcovia v budúcom roku budú v oblasti vlajkových lodí používať skôr objektívy s menšími rozlíšeniami, ako je napríklad 50 Mpx.

Samsung uplatní overené riešenie

Zdá sa teda, že značky sa snažia držať rast počtu megapixelov na uzde. Ako dôkaz nám môže opäť poslúžiť Samsung, ktorý má v prvých mesiacoch budúceho roku predstaviť rad Galaxy S22. Ďalší renomovaný informátor, tentokrát Ice universe, totiž zverejnil špecifikácie fotoaparátov, ktoré sa majú stať súčasťou Galaxy S22 Ultra.

TIP REDAKCIE
Galaxy Tab S8 Ultra sa mihol na webe Samsungu, potvrdzuje zárez v displeji

Výrobca vo svojej špičkovej vlajkovej lodi použije hlavný objektív s rozlíšením 108 Mpx, rovnako ako pri Galaxy S20 Ultra a Galaxy S21 Ultra. Konkrétne má ísť o upravenú verziu ISOCELL HM3 s veľkosťou 1/1,33″.

Hlavnému objektívu má asistovať 12 Mpx širokouhlý senzor od Sony s veľkosťou 1/2,55″ a clonou f/2.55. Zvyšný priestor vo foto module vyplnia dva periskopy, pričom obidva budú disponovať rozlíšením 10 Mpx. Rozdiel nájdeme v kapacite priblíženia. Jeden použije clonu f/4.9 a umožní 10-násobné optické priblíženie. Druhý sa má chváliť clonou f/2.4 a podporou pre 3-násobný optický zoom.

Samozrejme, uvedené informácie neznamenajú, že sa 200 Mpx senzory vôbec neobjavia vo vlajkových lodiach. Zrejme sa však na tento trend budú adaptovať trochu voľnejším tempom.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21 Ultra

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať