sony

Sony chystá herný ovládač pre smartfóny: Podobá sa na DualShock

DualShock 4 pre smartfóny? Áno, prosím!

Spoločnosť Sony Interactive Entertainment tento týždeň zverejnila zaujímavý patent, ktorého nákres prezrádza, že by sme sa v budúcnosti mohli dočkať herného ovládača pre smartfóny s DNA PlayStation.

Podľa schémy zverejnenej serverom VGC sa ovládač skladá z dvoch uchopiteľných častí pre ľavú a pravú ruku. Smartfón sa bude vkladať presne do stredu medzi obe rukoväte. Nejde teda o riešenie s nadradeným naklápateľným klipom.

Dizajn z DualShocku 4

Už na prvý pohľad je jasné, že Sony svoj mobilný ovládač navrhlo v štýle platformy PlayStation. Podobá sa skôr na DualShock 4 z PS4 než na DualSense z PS5. Pokiaľ takéto príslušenstvo naozaj vznikne, v spojení so smartfónom by mohlo slúžiť na hranie PS hier cez Remote Play alebo cloud.

sony
Foto: VGC

Podobným spôsobom sa dnes dajú používať mobilné ovládače tretích strán na hranie Xbox hier cez systém Cloud Gaming (napr. model MOGA XP5-X). Ovládač od Sony by však mohol poslúžiť aj mobilným hrám nainštalovaným priamo v smartfóne.

Zameranie na mobilné hry

Sony sa netají tým, že chce svoju pozornosť viac zamerať na hry pre smartfóny a tablety. V budúcnosti by mohli vzniknúť mobilné deriváty populárnych videohier ako The Last of Us, Gran Turismo alebo napríklad Uncharted.

TIP REDAKCIE
Za plynulosť sa platí: Apple 120 Hz displeje neosadí do základných iPhonov ani budúci rok

Dokazuje to aj posila mobilnej divízie Sony, do ktorej v októbri nastúpil Nicola Sebastiani, bývalý obsahový riaditeľ služby Apple Arcade. O mesiac neskôr šéf platformy PlayStation Jim Ryan potvrdil, že Sony plánuje časť svojho ikonického duševného vlastníctva preniesť do mobilných zariadení, pripomína VGC.

sony
Foto: VGC

Plány japonského výrobcu Sony majú logiku. Smartfóny a.k.a počítače do vrecka hýbu svetom a čoraz viac ovplyvňujú aj videoherný priemysel. Sony môže prostredníctvom smartfónov osloviť milióny a milióny hráčov po celom svete.

Má im pritom čo ponúknuť. PlayStation disponuje obrovským katalógom „áčkových“ hier. Mobilné verzie známych titulov by mohli zožať patričný úspech. Príkladov existuje hneď niekoľko. Spomenúť môžeme Call of Duty: Mobile, GRID Autosport, sériu GTA a ďalšie.

playstation
Foto: NotebookShop

Pri pokuse prepojiť ovládač so smartfónom si môžu niektorí „pamätníci“ spomenúť na smartfón Sony Ericsson Xperia Play. Zariadenie malo výsuvnú konštrukciu, vysunutím časti s obrazovkou získal používateľ prístup k joypadom a tlačidlám, ktoré imitovali ovládač PlayStation.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať