ps5

Konzola PS5 má byť od budúceho mesiaca zisková, až doposiaľ na nej Sony strácalo

Bod zlomu má nastať v polovici budúceho mesiaca.

Ešte vo februári nám herné štúdio Sony prezradilo, že na konzole PS5 strácalo. Táto nepriaznivá situácia sa však má už veľmi skoro zmeniť. Predpokladá sa, že bod zlomu nastane niekedy v polovici júna, pričom ešte v ten mesiac má konzola začať konečne vynášať zisk, informuje The Verge.

PS5 vstúpilo do hernej sféry vo veľmi zlom období. Svetom zametala pandémia koronavírusu a prepukla aj čipová kríza, na ktorú stále dopláca a ešte nejaký ten čas bude doplácať mnoho technologických spoločností.

Zdroj: Sony

Na grafe môžeme vidieť, že výrobné náklady, resp. cena komponentov PS5, už od novembra výrazne prevyšovala priemernú veľkoobchodnú cenu, pričom najhoršie na tom spoločnosť bola od januára do marca. Krivka však od toho obdobia postupne klesá, pričom nulový bod (bod, kedy sa príjmy rovnajú nákladom, a teda spoločnosť nevynáša žiadny zisk, no zároveň nestráca) má nastať budúci mesiac.

TIP REDAKCIE
Obchod Google Play prejde omladzovacou kúrou, takto bude vyzerať

Od toho momentu bude krivka aj naďalej klesať, a tak sa cena nákladov presunie pod hladinu veľkoobchodnej ceny. Inými slovami, PS5 konečne začne vynášať zisk.

Novinky nielen o PS5

Uvedený graf znázorňuje štandardnú verziu PS5, kde Sony musí myslieť na 4K Ultra HD Blu-ray disk a taktiež musí platiť 8 dolárov (na jeden model) za rôzne licencie a iné poplatky. Prirážka ku maloobchodnej cene má činiť 100 dolárov. Či je digitálna verzia PS5 menej alebo viac zisková, nevieme.

Novinky sa však netýkajú len samotnej konzoly, ale aj hier. Dozvedeli sme sa, že legendárna exkluzivita pre PS4 a PS5, Uncharted 4: A Thief’s End, dorazí aj na PC. Okrem toho to vyzerá, že štúdio potvrdilo názov nadchádzajúcej hernej lahôdky – God of War: Ragnarok (nižšie).

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať