Sony opäť zavádza: Gran Turismo 7 využije ray tracing len v opakovaných záberoch

A vraj „next-gen“ konzoly. Využitie ray-tracingu má byť jeden z hlavných dôvodov dlhého čakania na pokračovanie obľúbenej série.

Séria Gran Turismo je medzi fanúšikmi motoršportu veľmi obľúbená. Krásna grafika a rýchle autá vytvárajú dokonalé prostredie pre každého milovníka rýchlosti. Aktuálne sa pripravuje najnovšie pokračovanie, Gran Turismo 7, na ktoré čaká nejeden z nás. Ako sa však ukazuje, dôvod, prečo hra vyjde až v roku 2022 je celkom bizarný.

Vývojári na čele s dizajnérom Kazunorim Jamaučim lákajú na nádhernú grafiku, podporu vysokého rozlíšenia, rýchly framerate a tiež ray tracing. Ako sa však ukazuje, ray tracing v hre nebude dostupný v takom stave, v akom by sme ho radi uvideli. Podobne ako pri F1 2021 od Codemasters bude totiž dostupný len v opakovaných záberoch a foto režime.

Teraz, polrok pred vydaním (Gran Turismo vyjde 4. marca 2022, pozn. red.), vývojári z Polyphony Digital menia slovník. Technológia, ktorá mala posunúť dátum vydania a priniesť pokročilú simuláciu lúčov, ktorú hardvér predchádzajúcej generácie PlayStation nezvládal, nebude dostupná počas toho, ako budete pretekať. Obdivovať ju budete môcť len počas opakovaných záberov, foto režimu a garáži.

Gran Turismo: Ešte bližšie k realite

Okrem grafických schopností nového titulu Jamauči hovoril aj o fyzike hry. Podľa dizajnéra má dôjsť k ešte dramatickejšiemu posunu smerom k realite. „Fyziku v našej hre nepretržite vylepšujeme už 25 rokov. Pri hraní GT 7 zistíte, že sa zvýšila presnosť riadenia a všetko pôsobí prirodzenejšia,“ povedal.

Jazdné vlastnosti jednotlivých áut by mal ovplyvniť aj systém prepracovaného počasia, ktorý sa bude dynamicky meniť v priebehu pretekov. Jamauči okrem toho naznačil, že Gran Turismo 7 môže ponúknuť aj mechanizmus pre výpočet vody, ktorá na trati ostáva stáť po daždi či počas neho.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

V praxi to znamená, že ak bude na trati pršať, ideálna stopa bude tým, že po nej bude prechádzať niekoľko vozidiel po sebe, vysychať rýchlejšie. Na ideálnej stope tak bude vyššia priľnavosť a tým pádom bude rýchlejšia. S najväčšou pravdepodobnosťou budú v hre dostupné aj rôzne nastavenia, ktoré vám GT 7 umožnia nastaviť podľa seba. Tí, ktorí sa prikláňajú k arkádovejšiemu pretekaniu si pokrokové výpočty dažďa budú môcť vypnúť. Milovníci simulátorov si naopak výpočty pravdepodobne ponechajú zapnuté.

Gran Turismo 7 sa začne predávať 4. marca 2022 na PS5 a PS4. Miernym sklamaním je to, že hra bude vyžadovať aktívne pripojenie k internetu aj vtedy, keď budete hrať singleplayer.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať