The Last of Us 3? Je to možné, titul už má dokonca aj príbeh

Tak skoro to ale zrejme nebude.

Máte radi nádherne spracované hry so špičkovým príbehom? Ak áno, určite ste už minimálne počuli o populárnej hernej sérii The Last of Us. Jej tvorca, štúdio Naughty Dog, pomerne nedávno vydal nové rozšírenie v podobe The Last of Us: Part 2. A vyzerá to, že pri tom to neskončí.

Vývojár údajne nevylučuje vydanie aj tretej časti, upozorňuje TechRadar. Spoluzakladateľ štúdia Naughty Dog, Neil Druckmann, tvrdí, že pre The Last of Us 3 už existuje aj príbeh. Hra sa pritom ešte ani len nepriblížila k štádiu vývoja, čo znamená, že stále je reč viac-menej len o koncepte. Neil však pevne verí, že sa jej niekedy v budúcnosti dočkáme.

Vydanie nového dielu série vraj nie je také jednoduché, ako sa niektorým môže zdať. Keďže už pozostáva z dvoch hier, nové rozšírenie musí nasledovať určitú prednastavenú štruktúru a tématiku.

The Last of Us: Part 2
Zdroj: playstation.com

Čo môžeme od Naughty Dog očakávať v budúcnosti? Nemusí to byť len nové Last of Us

Na čo sa teda môžeme tešiť? Žiaľ, ani na túto otázku neexistuje konkrétne odpoveď. Štúdio od debutu The Last of Us: Part 2 stále premýšľa nad svojím ďalším veľkým projektom. “Keď dokončíme jeden z našich veľkých titulov, rezervujeme si dostatok času na preskúmanie nových nápadov,” tvrdí Druckmann.

Medzi týmito nápadmi sa pritom nemusí nutne nachádzať len nová časť herného titulu. Štúdio môže taktiež vytvoriť úplne nový projekt alebo sa dokonca vrátiť ku staršej franšíze. Keď paletu možností zúži, začne premýšľať, do ktorého projektu sa najviac oplatí investovať všetok čas, peniaze, talent a nadšenie vývojárskeho tímu. Samozrejme, myslieť treba aj na alternatívne náklady, teda na to, čoho sa štúdio vzdá v prospech daného projektu/titulu.

TIP REDAKCIE
Huawei spúšťa NEXT IMAGE Awards 2021: 10 000 dolárov môžu vyhrať aj Slováci

Zatiaľ je na nejaké finálne závery príliš skoro. Aj my však veríme, že sa časom dočkáme ďalšieho rozšírenia radu The Last of Us, i keď to tak zavčasu zrejme nebude. Predsa len The Last of Us: Part 2 vyšlo až 7 rokov po pilotnej epizóde.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať