rocket league

Rocket League dorazil do smartfónov: Stiahnuť si ho môžeš na Android aj iOS

O zábavu nebude núdza.

Vývojári Psyonix stojaci za populárnou hrou Rocket League v marci potvrdili, že koncom tohto roka spustia samostatnú verziu hry špeciálne navrhnutú pre smartfóny. Sľub dodržali, hra s podtitulom Sideswipe je dostupná v Google Play a Apple App Store. Tvorcovia o tom informujú na sociálnej sieti Twitter.

Rocket League Sideswipe si mohli niektorí hráči vyskúšať v predstihu. Uvoľneniu finálnej podoby hry predchádzalo alfa a následne beta testovanie. Teraz sa však do hry môže zapojiť každý používateľ vlastniaci smartfón s operačným systémom Android a iOS.

Novinka sa dá stiahnuť zadarmo. Peniaze si vypýtajú až obsiahnuté kozmetické doplnky a predplatné Rocket Pass. Rocket League Sideswipe zostáva dynamickým automobilovým futbalom, aj keď upraveným pre mobilné zariadenia.

rocket league
Foto: Google Play

Hráči môžu svoje skúsenosti zúročiť v hre jeden na jedného alebo dvaja na dvoch. Okamžitú zábavu sprostredkujú rýchle turnaje, ktoré trvajú iba 2 minúty. Dostupná je súkromná hra vhodná pre priateľov, ale tiež súťaže s hráčmi z celého sveta v rámci režimu Competitive Matches.

TIP REDAKCIE
Google vyrába novú miniaplikáciu: Ukáže, koľko času trávime so smartfónom

Hráči naháňajúci výkonnostné skóre si musia na otvorenie prvej sezóny počkať. Momentálne sa hra nachádza v predsezónnom režime, ktorý slúži na to, aby sa hráči s hrou zoznámili a poprípade si ju prispôsobili pomocou spoplatnených doplnkov.

rocket league
Foto: Google Play

Pripomenieme, že pôvodná Rocket League vznikla v roku 2015, prvýkrát bola vydaná pre počítače s OS Windows a konzoly PlayStation 4. Neskôr prišla aj na Xbox One a Nintendo Switch. Titul sa zároveň zaradil do kategórie elektronických športov, prijala ho napríklad organizácia Major League Gaming.

Rocket League Sideswipe pre smartfóny sťahujte TU (Android) a TU (iOS).

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať