Samsung údajne spustil veľkovýrobu komponentov pre Galaxy S22. Vlajkové lode majú prísť vo februári

Samsung mal spustiť výrobu súčiastok pre všetky tri modely, avšak pri tom najvyššom, S22 Ultra, sa vraj zameral predovšetkým na variant určený pre Spojené štáty americké.

Ohľadom nadchádzajúceho radu vlajových lodí od spoločnosti Samsung stále existuje mnoho nezodpovedaných otázok. Jednou z nich je napríklad otázka dátumu predstavenia. Zatiaľ čo poniektorí veria, že sa juhokórejský výrobca bude držať pôvodného plánu a svoje špičkové smartfóny odhalí už v januári, iní sa domnievajú, že si budeme musieť počkať až do februára. Kde je teda pravda?

S informáciami ohľadom dátumu predstavenia je to ako na horskej dráhe. Jeden zdroj sa prikláňa k januáru, druhý zase k februáru alebo dokonca neskôr.

K prvej možnosti sa prikláňa aj nová správa webu WinFuture. Podľa nej Samsung už začal s veľkovýrobou niektorých komponentov pre rad Galaxy S22. Konkrétne má ísť o káble spájajúce malé komponenty vnútri zariadení. Vyrobiť sa mali stihnúť už desaťtisíce kusov. Spoločnosť sa však má v rámci výroby aktuálne potýkať z menšími problémami.

Samsung mal spustiť výrobu súčiastok pre všetky tri modely, avšak pri tom najvyššom, S22 Ultra, sa vraj zameral predovšetkým na variant určený pre Spojené štáty americké.

Čo sa týka dátumu predstavenia, správa deklaruje, že zariadenia môžu byť predstavené už v januári budúceho roku. Server SamMobile, ktorý zároveň upozornil na túto správu, minulý týždeň informoval, že sa tak stane až vo februári.

android 12

Samsung Galaxy S22: Čo očakávať?

Všetky tri modely by mali byť vybavené kvalitným Super AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Galaxy S22 a Galaxy S22+ by mali disponovať troma zadnými snímačmi, a to s rozlíšeniami 50 Mpx, 12 Mpx a 10 Mpx. Ultra získa o jeden foťák navyše a pri hlavnom snímači ponúkne viac než dvojnásobné rozlíšenie. Vo výsledku tak hovoríme o rozlíšeniach 108 Mpx, 12 Mpx, 10 Mpx a 10 Mpx.

TIP REDAKCIE
Prekvapivé výsledky: Android 11 nie je najrozšírenejšou verziou OS od Google

Ako už býva zvykom, Samsung rozdelí smartfóny na dve verzie, z čoho jedna bude určená pre USA, druhá zase pre Európu a ďalšie trhy. U nás sa dočkáme variantu s čipom Exynos 2200 s grafikou od AMD, do Spojených štátov amerických zase zamieri variant so Snapdragon 898 od Qualcommu.

Podrobnejšie sme sa smartfónom venovali v samostatnom článku, ktorý nájdete tu.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať