Hrozivé štatistiky: Koronavírus si vo svete vyžiadal už 5 miliónov obetí!

Podľa JHU v pondelok o 4:50 ráno (Východného času) dosiahol počet úmrtí na koronavírus hranice 5 000 425.

Univerzita Johna Hopkinsa (JHU) prichádza s veľmi smutnou štatistikou. Zákernému koronavírusu od jeho príchodu v roku 2019 podľahlo už viac ako 5 miliónov ľudí. Na správu upozornilo CNN.

Podľa JHU v pondelok o 4:50 ráno (Východného času) dosiahol počet úmrtí na koronavírus hranice 5 000 425. Reťazec úmrtí odštaroval 61-ročný muž, ktorý vírusu podľahol 11. januára minulého roku. Tu však pochmúrne správy nekončia. V správe univerzity ďalej stojí, že len za posledných 28 dní vírusu podľahlo 197 116 osôb po celom svete. Od príchodu pacienta 0 pritom bolo zaznamenaných približne 246,7 miliónov prípadov nákazy.

Minulý štvrtok Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), varovala že celosvetový počet prípadov sa začal prvýkrát po dvoch mesiacoch navyšovať. Generálny riaditeľ organizácie, Tedros Adhanom Ghebreyesus, za hlavný zdroj červených čísel označil Európu, ktorá v nedávnom období zaznamenala značný počet prírastku nových prípadov nákazy. Tento nárast má dokonca prevažovať poklesy počtu prípadov v iných krajinách.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 neostane sám: Výrobca okrem vlajkovej lode predstaví aj odľahčený model

Ghebreyesus má pomerne jasný obraz o tom, prečo nás koronavírus ešte stále trápi. “Pandémia pretrváva z veľkej časti kvôli nerovnému prístupu k nástrojom,” prehlásil, pričom dodal, že bohatšie krajiny disponujú až 80-násobne väčším počtom testov a 30-násobne väčším počtom vakcín ako menej bohaté krajiny.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať