Samsung ukázal One UI 4: Takto vyzerá nový dizajn pre telefóny aj počítače! (VIDEO)

One UI 4.0 je nová verzia používateľského rozhrania od spoločnosti Samsung. Postavená je na Android 12.

One UI 4 je nová generácia používateľského prostredia, ktorá sa postupne dostane do všetkých kompatibilných smartfónov a tabletov Samsung Galaxy. Postavené je na základoch najnovšieho operačného systému Android 12.

Rozhranie One UI 4 je už dostupné vo vybraných krajinách v podobe beta verzie pre zariadenia Galaxy S21. Samsung napriek tomu novú verziu rozhrania verejnosti bližšie nepredstavil.

Udialo sa tak až v týchto dňoch, na podujatí Samsung Developer Conference 2021. Kľúčové zmeny výrobca zhrnul v dvoch videách. Už na prvý pohľad je jasné, že vizuálnu stránku veci prevzal z Androidu 12 a jeho dizajnového jazyka Material You.

Používatelia dostanú viac možností prispôsobenia, dynamické tapety, prepracovanejšie widgety, dialógové okná so zaoblenými rohmi alebo napríklad zdokonalený tmavý režim.

Zaujímavosťou ale je, že sa One UI 4 dostane aj do prenosných počítačov s operačným systémom Windows. Ovplyvní vzhľad hlavných Samsung aplikácií určených pre tieto počítače – Galériu, Poznámky a Nastavenia. Samozrejmosťou by mala byť priama synchronizácia so smartfónom.

TIP REDAKCIE
O elektromobilitu sa zaujíma už aj Dodge, posledné spaľováky vyrobí v roku 2024
one ui 4.0
Foto: Samsung
one ui 4.0
Foto: Samsung

One UI Book 4

One UI 4 pre počítače sa nazýva One UI Book 4 a bude k dispozícii iba na Windows počítačoch značky Samsung, čo je troch škoda. Ide napríklad o notebooky Galaxy Book Pro, Galaxy Book Flex2, Galaxy Book či Galaxy Book Odyssey.

Samsung a Microsoft úzko spolupracujú niekoľko rokov, čoho výsledkom je tiež aktuálna snaha aspoň čiastočne zjednotiť vzhľad rozhrania počítačov Samsung so smartfónmi a tabletmi Galaxy.

Čo je však najdôležitejšie, aktualizácia na novú verziu rozhrania s OS Android 12 sa k prvým zákazníkom (rad Galaxy S21) dostane v decembri, možno ešte skôr. Samsung na domácom trhu už neprijíma nových beta testerov, čo naznačuje, že stabilná verzia rozhrania bude onedlho pripravená na zverejnenie.

Samsung v Južnej Kórei vydal celkovo tri beta verzie rozhrania One UI 4. Čoskoro by mal beta program otvoriť aj pre skladacie smartfóny Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať