Samsung Galaxy Note20 Ultra

Rad Galaxy Note zrejme skončí nadobro, Samsung mal zastaviť výrobu

Štafetu by mal prevziať Galaxy S22 Ultra.

Nadštandardne veľký smartfón s dotykovým perom sprevádza značku Samsung od roku 2011, kedy bola na nemeckom veľtrhu IFA predstavená prvá generácia Galaxy Note. Mobilný priemysel sa za poslednú dekádu výrazne posunul, ikonickú sériu smartfónov vytlačili z pozície inovatívne skladacie zariadenia s ohybným displejom.

Tento rok tak žiadny Galaxy Note 21 nevznikol. Samsung dal prednosť zariadeniam Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3, ktoré síce trh privítal s nadšením, no zároveň tu zostalo prázdne miesto po veľkom (neohybnom) smartfóne S Pen-om.

Aj keď sa špekulovalo, že Samsung v roku 2022 predstaví nový Note, teraz sa zdá, že sú jeho dni nadobro zrátané. Server 9to5google.com na základe juhokórejského spravodajstva ET News uvádza, že Samsung v roku 2022 so sériou Galaxy Note nepočíta a okrem toho zastavuje výrobu poslednej generácie Galaxy Note 20.

galaxy note

Produkcia tejto generácie doposiaľ prebiehala, keďže sa smartfón stále predáva. V tomto roku mal ale Samsung predať len 3,2 milióna smartfónov, čo je asi tretina z počtu predaných kusov v roku 2020. Note 10 bol na tom ešte lepšie, v roku 2019 si ho zadovážilo takmer 13 miliónov spotrebiteľov.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!

Fanúšikovia smartfónov Galaxy Note ale nemusia byť sklamaní. Hoci nový model už asi nevznikne, vyhovieť by im mal duchovný nástupca – Galaxy S22 Ultra. Podľa doteraz zverejnených indícií prevezme z modelov Note hranatejší dizajn a zároveň dotykové pero S Pen, ktoré bude jeho priamou súčasťou.

S Pen sa tak bude vkladať do štrbiny v konštrukcii zariadenia, žiadne kompromisné riešenie v podobe doplnkového krytu s miestom pre dotykové pero by sme dostať nemali. Uvidíme, k čomu sa Samsung odhodlá.

Aktuálna cena posledného modelu Samsung Galaxy Note20 Ultra

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať