S22 ultra

FOTO: Ako bude vyzerať Galaxy S22 Ultra? Prvé zábery, bude mať aj vstavané pero S Pen!

Na trhu zrejme zastúpi Galaxy Note.

Onedlho sa rok s rokom stretne, čo znamená, že sa môžeme opäť pripravovať na kolotoč obvyklých technologických premiér, ktoré v prvých týždňoch roka 2022 odštartuje rad Galaxy S22 z produkcie Samsungu.

Samsung do nového roka vstúpi s dvomi vizitkami. Na tričku má zatiaľ úspešný a prevažne ospevovaný rad skladacích smartfónov Galaxy Z Flip 3 a Z Fold 3, no taktiež ukončenie výroby dlhoročnej série zariadení Galaxy Note.

Hlad po hranatom smartfóne s dotykovým perom S Pen môže ukojiť nadchádzajúca séria smartfónov Galaxy S22, konkrétne najvybavenejší model Galaxy S22 Ultra. Známy informátor OnLeaks v spolupráci so serverom digit.in zverejnil vôbec prvé vizualizácie tohto zariadenia, ktoré približujú, ako bude vyzerať.

Galaxy S22 Ultra

Už na prvý pohľad je jasné, že Galaxy S22 Ultra preberie časť DNA z niekdajších smartfónov Galaxy Note. Konštrukcia je hranatejšia, jej vrchná a spodná časť je plochá a do postranných okrajov zasahuje zakrivený displej.

s22 ultra
Foto: OnLeaks/digit.in

Podľa vizualizácii sa bude v spodnej časti nachádzať štrbina s dotykovým perom. S perom S Pen si rozumie aj súčasný Galaxy S21 Ultra, ide o prvý smartfón z línie Galaxy S, ktorý takúto podporu získal.

Pero si ale musí zákazník zakúpiť zvlášť, ideálne aj s prispôsobeným puzdrom, keďže model Galaxy S21 nemá priestor, kde by sa dalo vložiť. Galaxy S22 Ultra tento neduh očividne napraví.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Vzhľadom na vlajkový charakter zariadenia sa očakáva, že ponúkne ešte výkonnejšie fotoaparáty. Na zadnej strane však nevidieť žiadny prepracovaný foto modul náležitých rozmerov. Kamery majú divný tvar a vyzerajú, ako keby skôr patrili nejakému dostupnejšiemu čínskemu smartfónu než najnovšiemu top-endu s logom Samsung.

galaxy s22 ultra
Foto: OnLeaks/digit.in

Samsung okrem modelu Galaxy S22 Ultra predstaví aj štandardný Galaxy S22 a Galaxy S22 Plus. Tie však (možno našťastie) žiadna veľká zmena vzhľadu ani príklon k vlastnostiam Galaxy Note nečaká.

Podľa OnLeaks budú vyzerať takmer identicky ako súčasné verzie Galaxy S21 a S21 Plus. Jedna zmena sa môže udiať v názvosloví, S21 Plus môže byť premenovaný na S21 Pro.

galaxy s21
Foto: OnLeaks

Nové vlajkové smartfóny od Samsungu sú ešte nedohľadne, na spoľahlivosť prvých zverejnených podrobností sa teda netreba príliš spoliehať. Počkáme si, s čím prídu ďalšie zdroje.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21 Ultra

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať