spotify

Spotify odstránilo z aplikácie režim Car View, vodiči hromžia

Takto sa to nerobí, do…

Počúvanie hudby v aute je obľúbenou činnosťou azda každého vodiča. Vedia to aj tvorcovia hudobných služieb, ktorí svoje aplikácie upravujú tak, aby sa dali ľahko a bezpečne ovládať počas riadenia vozidla. V aplikácii Spotify na to slúžil vyhradený režim Auto, respektíve Car View.

Zjednodušený režim s priateľským používateľským rozhraním ale z aplikácie Spotify zmizol, aspoň na vybraných trhoch. Komunitné fórum hudobnej služby okamžite zaplavili reakcie nespokojných vodičov, ktorí sa sťažujú, že automobilový režim nevedia nájsť na obvyklom mieste, v nastaveniach aplikácie.

Na spätnú väzbu zareagoval moderátor fóra Spotify, ktorý potvrdil, že režim Car View je naozaj preč. Zároveň ale vysvetlil, že funkcia ustupuje novým riešeniam, ktoré by sa mali v aplikácii objaviť v dohľadnom čase.

To znamená, že Spotify hľadá ešte lepší spôsob, ako môžu používatelia pracovať s aplikáciou Spotify počas jazdy autom. Dodal, že aktívne skúmajú množstvo iných riešení, ako vylepšiť zážitok z počúvania hudby vo vozidle.

TIP REDAKCIE
Majitelia iPhone 13 sú zúfalí: Bizarný problém sfarbuje displej do ružova

Nič konkrétne ale firma neprezradila. Nevieme čo a ani kedy automobilový režim v aplikácii nahradí. Spoločnosť sa snažila vodičov osloviť zariadením Car Thing, ktoré predstavila v apríli tohto roka. Veľké nadšenie ale zrovna nevyvolalo.

spotify
Foto: Spotify

Akýsi doplnkový hardvérový prehrávač prispôsobený pre umiestnenie do auta stojí 80 dolárov a okrem toho je dostupný iba na trhu v USA. Disponuje 4-palcovým dotykovým displejom, hlasovým ovládaním a fyzickými tlačidlami.

Moderátor fóra Spotify ako alternatívu odporúča prepojiť aplikáciu s digitálnou asistenciou a mapami od Google, kde je prehrávač dostupný popri spustenej navigácii. Nič z toho by však nebolo potrebné, keby automobilový režim z aplikácie neodstránili bez toho, aby mali pripravenú funkčnú náhradu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať