google pixel 3

Pixel 3 prišiel o softvérovú podporu, jednu aktualizáciu ale ešte dostane

Dostupná bude začiatkom budúceho roka.

Hardvérovými hviezdami spoločnosti Google sú momentálne smartfóny Pixel 6 a 6 Pro, predstavené boli v priebehu októbra. Pozornosť si ale zaslúžia aj staršie kúsky z tohto produktového radu, zariadenia Pixel 3 a 3 XL.

Vlastníci smartfónov Pixel 3 a 3 XL by totižto mali vedieť, že im skončila softvérová podpora. Najnovší Android 12 sa do týchto modelov ešte stihol dostať, Google podporu oficiálne zastavil tento rok v októbri.

To znamená, že smartfóny už nedostanú žiadne bezpečnostné aktualizácie. Jedna aktualizácia sa ale predsa len ešte objaví, a to nad rámec deklarovanej životnosti. Spoločnosť pre server AndroidPolice potvrdila, že ich uvoľní začiatkom prvého štvrťroka budúceho roka.

google pixel 3 XL
Foto: Google

Google v rámci tejto aktualizácie opraví všetky chyby nahlásené používateľmi, prípadné zraniteľnosti, ktoré sa objavili v softvéri novších modelov Pixel a možno tiež prihodí optimalizácie alebo novú funkciu spojenú s operačným systémom Android 12.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Tí používatelia smartfónov, ktorí si na digitálnej bezpečnosti zakladajú, by mali smartfóny Pixel 3 a 3 XL vymeniť za novšie zariadenia, napríklad už spomínané novinky Pixel 6 a 6 Pro. Do starého železa ale nepatria, hoci boli predstavené v roku 2018.

Najnovší Android 12, čipset Snapdragon 845 alebo stále viac ako schopný fotoaparát ich predurčujú k tomu, aby dokázali spoľahlivo fungovať ešte nejaký ten rok.

Podobný osud čaká aj verzie Pixel 3a a 3a XL, týmto smartfónom vyprší softvérová podpora v máji 2022. Najnovšie smartfóny Pixel 6 a 6 Pro na tom sú, respektíve budú lepšie. Bezpečnostné aktualizácie budú dostávať počas nasledujúcich až 5 rokov, čím sa ich životnosť predĺži.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 6 Pro

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať