Vivat Slovakia: Slovenská hra prináša mafiánske gangy do fiktívnej Bratislavy. Pozrite si prvý trailer!

Vivat Slovakia sa bude odohrávať v uliciach fiktívnej Bratislavy počas 90. rokov minulého storočia. Štát je vo svojich nie zrovna ľahkých začiatkoch, o čo sa zasluhujú vplyvné mafiánske gangy a ich nelegálne praktiky.

Ak pozorne sledujete aktuálne dianie na slovenskej hernej scéne, možno ste už započuli názov Vivat Slovakia. Reč je o videohre z dielne slovenského štúdia, ktoré na ňu po novom upozornilo prostredníctvom vôbec prvého traileru. Čo sme sa dozvedeli?

Ako píšu vývojári na oficiálnom webe, dej Vivat Slovakia sa bude odohrávať v uliciach fiktívnej Bratislavy počas 90. rokov minulého storočia. Štát je vo svojich nie zrovna ľahkých začiatkoch, o čo sa zasluhujú vplyvné mafiánske gangy a ich nelegálne praktiky. Tie sa žiaľ vo veľkom spájajú aj s vrchnými reprezentantmi štátu. Najviac však na situáciu v štáte dopláca bežný občan.

Policajt v utajení

Hráč sa po spustení hry ocitne v hlavnej úlohe (ako inak), ktorú zastáva muž vo svojich tridsiatych rokoch pracujúci pre tajnú organizáciu s názvom Interná Slovenská informačná služba, skrátene ISIS. Keďže je však tajná, nebudete sa po uliciach Bratislavy premávať s odznakom v jednej ruke a s pištoľou v druhej. Zaujmete pozíciu taxikára, čo vám umožní voľný pohyb po meste a pohodlné sledovanie osôb, ktoré sú až príliš podozrivé.

TIP REDAKCIE
Užívatelia hlásia problémy s MacBook Pro: Keď je notebook zavretý, nefunguje nabíjanie

Trailer nám v 53 sekundách ukazuje zábery na oslavy osamostatnenia Slovenska. Samozrejme, nechýbajú ani tradičné záchytné body, ako je Bratislavský hrad či veža UFO týčiaca sa nad mostom SNP. Video však približne v polovici presedláva na oveľa pochmúrnejšiu atmosféru sprevádzanú policajnými naháňačkami a mysterióznym príchodom zeleného auta, z ktorého vystupuje (zatiaľ) neznámy muž.

Nechýbajú známe slovenské hlasy

Pozornejší sledovatelia si zrejme povšimnú prítomnosť pomerne známych slovenských hlasov. A rozhodne sa im to nezdá. Svoje hlasy do hry požičali viaceré známe mená, ako napríklad Marián Labuda, Lukáš Frlajs, Rasťo Piško či Milan Žitný. Tešiť sa pritom môžeme aj na pesničku 90s od Strapa a Dja Spinhandz.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať