Alien Isolation

Hororová hra Alien: Isolation prichádza do smartfónov

Spolu so 7 DLC balíčkami.

Prepracovaných hororových hier sa v obchodoch s aplikáciami pre smartfóny nenachádza veľa. O to viac poteší avizovaný príchod titulu Alien: Isolation, ktorý si od 16. decembra budú môcť stiahnuť používatelia Android a iOS zariadení.

Hra Alien: Isolation uzrela svetlo sveta v roku 2014, kedy dorazila do počítačov a herných konzol. Titul sa dočkal patričného uznania nielen od hráčov, ale aj kritikov a recenzentov. Od budúceho mesiaca budú môcť zhodnotiť, ako beží na smartfónoch.

Mobilná verzia má totižto poskytnúť plnohodnotný hororový zážitok bez kompromisov, ktorý má byť porovnateľný s počítačovou verziou hry. Asi sa na to môžeme spoľahnúť. Vydavateľom hry je SEGA, no vývoja sa chopilo štúdio Feral Interactive, ktoré má na konte niekoľko úspešných konverzií „veľkých“ hier na mobilné platformy.

Spomenúť môžeme preteky GRID Autosport, ale aj titul Company of Heroes, Total War alebo XCOM 2. Hra bude logicky upravená tak, aby sa dala hrať na mobilných zariadeniach s dotykovou obrazovkou. Tomu sa prispôsobí celé rozhranie, priestor však dostanú aj gamepady – ovládače tretích strán.

TIP REDAKCIE
BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovenská pošta upravuje doručovanie zásielok a balíkov! Takto to bude po novom fungovať
Foto: Feral Interactive

Feral Interactive navyše potvrdil, že hru dodá so všetkými 7 DLC rozšíreniami, napríklad Last Survivor či Crew Expendable. Alien: Isolation vo verzii pre mobily nebude lacnou záležitosťou.

Predpredaj v obchode Apple App Store ukazuje, že si za ňu vydavateľ vypýta 15 eur. Predbežná registrácia je otvorená aj v obchode Google Play. Pripomenieme, že v obchodoch s aplikáciami sa nachádza aj hra Alien: Blackout, dostala sa tam v roku 2019.

Tento titul ale veľký úspech nezožal, kritici ho prijali vlažne. Hru vyvinulo štúdio Rival Games, vydavateľom je spoločnosť D3 Go!.

Porovnajte si aktuálnu cenu herného smartfónu Asus ROG Phone 5

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať