Galaxy Z Fold 4 bude podporovať S Pen, zrejme ho však nebude kam uložiť

Stále je tu však nádej. Samsung má vraj aj v týchto chvíľach uvažovať nad novým dizajnom pre svoju nadchádzajúcu skladačku, pričom rozhodnutie o finálnej podobe by malo padnúť niekedy v marci.

Od predstavenia aktuálnej generácie vlajkovej skladacej lode spoločnosti Samsung, Galaxy Z Fold 3, ubehli len približne 3 mesiace. Už teraz sa však začínajú objavovať prvé špekulácie ohľadom jeho nástupcu – Galaxy Z Fold 4. Niektoré z nich hovoria napríklad o podpore pre pero S Pen.

Vďaka veľkému displeju, ktorý dokáže efektívne interagovať s inteligentným perom, je Galaxy Z Fold 3 skvelou pomôckou v profesionálnej i študijnej sfére. Je tu však jedna veľká nevýhoda. Zariadenie nedisponuje slotom, kam by bolo možné pero uložiť. Musíte ho teda všade nosiť samostatne alebo si zadovážiť prispôsobené puzdro.

Podpora inteligentného pera bola ešte donedávna špecifikom radu Galaxy Note. Ten sa ale po rokoch údajne stretol so svojím koncom. Prvým väčším náznakom tejto smutnej skutočnosti bolo rozhodnutie Samsungu implementovať podporu pre S Pen do vlajkovej lode Galaxy S21 Ultra. O niekoľko mesiacov neskôr, konkrétne v auguste, sa nám namiesto nových modelov Note ukázali skladacie smartfóny Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Prvý zo spomenutej dvojice taktiež dokáže kooperovať s perom.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Xiaomi na Slovensku spúšťa mobilné platby cez Mi Band 6 NFC

Podporu pre S Pen by mal poskytnúť aj budúcoročný Galaxy Z Fold 4. No žiaľ, zrejme bude trpieť rovnakým nedostatkom ako S21 Ultra a jeho predchodca, Z Fold 3. Ako uvádza informátor @FrontTron, pero nebudeme mať kam vložiť, preto sa záujemcovia o tento doplnok budú znovu musieť obrátiť na puzdrá.

Stále je tu však nádej. Samsung má vraj aj v týchto chvíľach uvažovať nad novým dizajnom pre svoju nadchádzajúcu skladačku, pričom rozhodnutie o finálnej podobe by malo padnúť niekedy v marci. Nie je teda vylúčené, že výrobca pri návrhu nového vizuálu pomyslí aj na slot pre S Pen.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Z Fold 3

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať