Galaxy Z Fold 4: Ďalšia vlajková skladačka od Samsungu môže získať úplne nový dizajn

Samsung môže pri Galaxy Z Fold 4 uplatniť úplne nový dizajn. Aktuálny model je vybavený vertikálnym pántom, čiže sa tiahne od hora dole, presne stredom tela. Pri novej generácii môže byť pánt uložený horizontálne.

Samsung je na svoje skladacie smartfóny Galaxy Z Fold naozaj pyšný. Hoci mu prvá generácia nevyšla úplne podľa predstáv, nadchádzajúce dve rozšírenia sa tešili pomerne slušnej popularite. Aktuálne najnovším modelom zo série je Galaxy Z Fold 3, ktorý disponuje nielen vlajkovými špecifikáciami a elegantným dizajnom, ale dokonca aj selfie fotoaparátom pod displejom.

Keďže však stále ide o pomerne čerstvý koncept, cena je vysoká. Galaxy Z Fold 3 pri debute začínal na cene takmer 2 000 €. Očakáva sa však, že s pokrokom v oblasti technológií bude cenovka postupne klesať.

Či výbava a možnosti Galaxy Z Fold 3 odrážajú jeho cenu je otázka skôr individuálneho charakteru. Jedno je však isté – pokrok, ktorý Samsung učinil pri svojich skladacích smartfónoch, je obrovský. A inak tomu zrejme nebude ani budúci rok.

Galaxy Z Fold 4: Čo sa zmení?

V roku 2022, pravdepodobne v auguste, nám juhokórejský výrobca odhalí ďalšiu generáciu Galaxy Z Fold, konkrétne Galaxy Z Fold 4. A hoci je pravda, že debut tohto zariadenia je od nás ešte veľmi ďaleko, informátori už teraz prichádzajú s prvými špekuláciami.

TIP REDAKCIE
AKTUALIZOVANÉ: Orange mal rozsiahly výpadok služieb, problém sa už zdá byť vyriešený

Ako píše server BGR, Samsung môže pri Galaxy Z Fold 4 uplatniť úplne nový dizajn. Aktuálny model je vybavený vertikálnym pántom, čiže sa tiahne od hora dole, presne stredom tela. Pri novej generácii môže byť pánt uložený horizontálne. Naznačuje to tento dizajnový patent.

V praxi by to znamenalo, že by sa smartfón neotváral ako kniha, ale ako vyklápačka. Tento návrh sa už dostal aj do pozornosti serveru LetsGoDigital, ktorý na základe patentu vytvoril možný vizuál.

V rámci internej plochy by sa zrejme nič extra nezmenilo. Mohla by však byť o niečo vyššia ako širšia. Tento dizajn by taktiež umožnil presunutie selfie snímačov do stredu vrchnej časti obrazovky. A samozrejme, do horizontálnej polohy by sa uložil aj vonkajší displej.

Nie je však isté, či Samsung skutočne použije takéto prevedenie. Dizajnových patentov je mnoho, no nie všetky uzrú svetlo sveta.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Z Fold 3

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať