Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Varianty Galaxy S22 a Galaxy S22+ majú disponovať identickou súpravou fotoaparátov. Samsung do hlavnej úlohy dosadí vlastný 50 Mpx senzor ISOCELL GN5 s pixelmi o veľkosti 1 µm.

Hoci majú byť vlajkové lode z radu Galaxy S22 predstavené neskôr ako zvyčajne, informátori vo veľkom zdieľajú svoje očakávania o tom, čo si na nás môže Samsung chystať. Do tejto komunity patrí aj Ice universe, ktorý pred pár dňami zverejnil špecifikáciu optiky v modeli Galaxy S22 Ultra. Po novom na túto tému nadväzuje špecifikáciou fotoaparátov v dvoch nižších prevedeniach, respektíve Galaxy S22 a Galaxy S22+.

Podľa Ice universe bude najvyšší vlajkový model vybavený 108 Mpx snímačom HM3. Súčasťou výbavy má byť ďalej 12 Mpx širokouhlý senzor od Sony a dva periskopy – 10 Mpx s 10-násobným priblížením a 10 Mpx s 3-násobným priblížením.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Varianty Galaxy S22 a Galaxy S22+ majú disponovať identickou súpravou fotoaparátov. Samsung do hlavnej úlohy dosadí vlastný 50 Mpx senzor ISOCELL GN5 s pixelmi o veľkosti 1 µm (1 mikrometra). Asistovať mu bude 10 Mpx teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením, taktiež s pixelmi o rozmere 1 µm, a 12 Mpx širokouhlý snímač, ktorý výrobca použije aj pri Galaxy S22 Ultra. V tomto prípade pixely dosahujú veľkosti 1,4 µm, pričom rátať môžeme aj s clonou f/1.4.

TIP REDAKCIE
POZOR: Google od júla spoplatní službu, ktorá bola dlhé roky zadarmo

Galaxy S22 aj Galaxy S22+ taktiež ponúknu rovnaký selfie snímač s rozlíšením 10 Mpx, pixelmi o veľkosti 1,22 µm a clonou f/2.2.

Informátor k uvedenej špecifikácii prihodil aj svoje očakávania v oblasti displejov. Základný model sa má vyznačovať kompaktným telom, ktorého prednú stranu pokryje 6,06-palcový panel. S22+ bude o niečo väčší, do vienka dostane displej s uhlopriečkou 6,55 palca.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať