Samsung Galaxy S22 bude meškať: Predstaviť ho majú až na MWC 2022!

Je možné, že Galaxy S21 FE bude predstavený v období, kedy sa nám mal pôvodne odhaliť rad Galaxy S22. Spolu sa však na pódiu s najväčšou pravdepodobnosťou neobjavia.

Už dlhšie sledujeme špekulácie, ktoré lamentujú nad potenciálnym dátumom predstavenia nadchádzajúceho radu vlajkových lodí spoločnosti Samsung. Zatiaľ čo podľa jednej skupiny výrobca zvolí tradičné časové okno, respektíve polovicu januára, stále častejšie sa objavujú predpovede, podľa ktorých sa odhalenie smartfónov presunie na neskorší dátum, konkrétne na február.

Nedostatok polovodičov do veľkej miery postihol aj Samsung, ktorý sa musí tejto situácii prispôsobiť aj v rámci predstavovania nových produktov. Ako príklad možno použiť Galaxy S21 FE. Pôvodne sa predpokladalo, že cenovo dostupná vlajková loď dorazí koncom októbra, no nestalo sa tak. Vyzerá to teda, že Samsung posunul jeho debut na začiatok budúceho roka.

Minuloročný Galaxy S20 FE bol akousi čerešničkou na torte za náložou všetkých tých špičkových zariadení, ako bol rad Galaxy S20, Galaxy Note 20 či Galaxy Z Fold 2. Tentokrát si na ňu však počkáme o pár mesiacov dlhšie.

Je možné, že Galaxy S21 FE bude predstavený v období, kedy sa nám mal pôvodne odhaliť rad Galaxy S22. Spolu sa však na pódiu s najväčšou pravdepodobnosťou neobjavia. Prečo? Samsung nechce oberať svoje špičkové vlajkové lode o pozornosť, a tak mu ostáva len jediné riešenie – posunúť ich predstavenie na neskôr.

Túto teóriu po novom potvrdzuje aj Ross Young, riaditeľ spoločnosti Display Supply Chain Consultants, podľa ktorého začne s veľkovýrobou radu Galaxy S22 niekedy začiatkom decembra. Dokladá, že Galaxy S22 a Galaxy S22+ dorazia v štyroch farebných prevedeniach, konkrétne čiernej, zelenej, ružovozlatej a bielej, pričom špičkový Galaxy S22 Ultra si oblečie čierny, zelený, tmavo červený alebo biely kabát.

Ak výroba skutočne začne až začiatkom posledného mesiaca tohto roku, je vysoko pravdepodobné, že zariadenia budú plne pripravené až vo februári, informuje server SamMobile. Ich predstavenie sa tak môže odohrať počas podujatia MWC 2022, ktoré sa bude konať v Barcelone od 28. februára do 3. marca. Dovtedy voľný priestor na trhu podľa všetkého vyplní už spomínaný Galaxy S21 FE.

galaxy s22 ultra
Foto: OnLeaks/digit.in

Galaxy S22: Čo očakávať?

Galaxy S22 a Galaxy S22+ sa majú pýšiť 6,1 a 6,5-palcovým Super AMOLED displejmi s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a ostrým FHD+ rozlíšením. Najvyšší model v podobe Galaxy S22 Ultra dostane do vienka 6,8-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením QHD+, obnovovacou frekvenciou 120 Hz a vrstvou LTPO, ktorá plynulosť obrazu prispôsobí obsahu na displeji, čím ušetrí nejaké to percento batérie.

TIP REDAKCIE
Bežecký pás na doma čo najlacnejšie: Tento model teraz stojí len 150 €!

Čo sa týka fotoaparátov, S22 a S22+ si osvoja identickú trojicu snímačov v zostave 50 Mpx, 12 Mpx a 10 Mpx. V displeji svoje miesto zaujme 10 Mpx selfie objektív. Ultra bude na tom opäť o čosi lepšie, nakoľko pri tomto variante sa výrobca rozhodol pre 108 Mpx hlavný snímač obrazu, 12 Mpx širokouhlý senzor, 10 Mpx teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením a ešte jeden 10 Mpx teleobjektív, tentokrát však s 10-násobným optickým priblížením.

Ako tomu bolo po minulé roky, aj pri Galaxy S22 budú smartfóny rozdelené na dva varianty odlišujúce sa procesorom. U nás, v Európe, sa máme dočkať verzií poháňaných novým procesorom Exynos 2200, ktorý okrem iného ponúkne aj grafický čip od AMD. V Spojených štátoch amerických bude k dispozícii varianty s čipsetom Snapdragon 898 od Qualcommu.

Hardvérové špecifikácie zastrešuje batéria, ktorá by mala pri základnom modeli ponúkať kapacitu 3 700 mAh, pri prostrednom 4 500 mAh a pri najvyššom až 5 000 mAh. S22+ a S22 Ultra majú podporovať 45 W nabíjanie.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať